Новини - 2016 рік

Березень


31 березня 2016 року  Міністерством освіти і науки спільно із ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»  у співпраці та за технічної підтримки Освітнього порталу «Педагогічна преса» проведено всеукраїнський вебінар на тему «Запобігання сексуальному насильству: навчіть дитину захищатися».

Під час заходу було розглянуто питання: Що таке сексуальне насильство. Які дії стосовно дітей вважаються сексуальним насильством. Причини виникнення сексуального насильства над дітьми та наслідки. Які ситуації та сигнали в поведінці дитини повинні викликати тривогу дорослої людини. Як дорослим говорити з дітьми про безпеку задля запобігання можливим ситуаціям сексуального насильства. 

Просвітницька робота з дітьми 4 – 6 років: методика проведення інтерактивних бесід, покликаних навчити дитину п’ятьох правил безпечної поведінки.

Читати далі на сайті педпресиВсеукраїнська нарада з якості підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації фахівців для дошкільної освіти

30.03.2016р. відбулася всеукраїнська нарада «Якість підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації фахівців для дошкільної освіти – пріоритет діяльності вищих навчальних закладів і закладів післядипломної педагогічної освіти».

У нараді  взяли участь начальник відділу дошкільної освіти департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Тамара Панасюк; начальник відділу педагогічної та післядипломної освіти Ігор Балуба, дійсний член Академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державної премії у галузі дошкільної освіти Алла Богуш; представники дошкільних кафедр, циклових комісій, кабінетів лабораторій, центрів дошкільної освіти вищих навчальних закладів та Інститутів післядипломної педагогічної освіти з різних областей України, представники ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» тощо.

Читати даліСемінар "Використання компьютерно-інформаційних програм «КОЗА Онлайн», «EXPERTUS» в управлінській діяльності керівників ДНЗ"

25.03.2016 в Оріхівському  КЗ "Преображенський НВК "Школа-дитсадок відбувся обласний семінар з проблеми "Використання компьютерно-інформаційних програм «КОЗА Онлайн», «EXPERTUS» в управлінській діяльності керівників ДНЗ"До уваги педагогічних працівників!!!

 Відділ дошкільного розвитку Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" Міністерства освіти і науки України організовує виявлення, вивчення, узагальнення кращого педагогічного досвіду роботи дошкільних навчальних закладів з реалізації вимог Базового компонента дошкільної освіти, змісту чинних освітніх програм з організації дослідницько-пошукової роботи з дітьми та формування комп'ютерної грамоти у вихованців ДНЗ.

 Просимо керівників ДНЗ та методичних кабінетів надати інформацію про наявність педагогічного досвіду з наведених напрямків.

З повагою кафедра дошкільної освіти ЗОІППО

Download
List_IMZO_578_25032016_ППД.jpg
JPG Image 293.9 KB


Семінар: "Створення сайту ДНЗ та супровід його функціонування"

24 березня 2016 р.  об 11.00 у ІІ корпусі ЗОІППО відбулося І засідання  обласного семінару: "Створення сайту ДНЗ та супровід його функціонування". У роботі семінару взяло участь 72 працівника ДНЗ Запорізької області. Слухачі семінару отримали покрокову інструкцію для  створення веб-ресурсу за допомогою конструктора jimdo. 

Читати даліСемінар "Національно-патріотичне виховання дітей старшого дошкільного віку засобами музейної педагогіки"

22 березня розпочав свою роботу обласний семінар з проблеми "Національно-патріотичне виховання дітей старшого дошкільного віку засобами музейної педагогіки". У програмі семінару: виступ мистецтвознавця Запорізького художнього музею Гончаренко Тамари Пилипівни про вплив декоративно-прикладного мистецтва на формування патріотичних почуттів в дітей дошкільного віку; майстер-клас Палійчук Олени Вікторівни - керівника гуртка "Світ музею для дошкільнят" ДНЗ №55. 

Читати даліПедагогам  можуть дозволити працювати й отримувати пенсію за вислугу років

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення» (щодо надання можливості педагогічним, медичним, соціальним та іншим категоріям працівників працювати на своїх посадах після отримання пенсії за вислугу років) (далі — законопроект № 4215).

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 7, 51 53 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі — Закон № 1788), виключивши норму, якою встановлено обмеження для отримання пенсії за вислугу років, а саме обов’язкове залишення роботи, що дає право на цю пенсію. 

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроекту № 4215 прийняття запропонованих змін дозволить:

  • знизити дефіцит кадрового забезпечення освітньої та медичної галузей;
  • підвищити рівень надання послуг у цих сферах;
  • досвідченим працівникам отримувати належні соціальні гарантії;
  • створити належні умови для роботи педагогічних, соціальних та медичних працівників.

Піблікація з сайту - kadrovik01.com.ua


Соціальний розвиток та формування навичок співпраці у дітей раннього та молодшого дошкільного віку

10, 17 березня  2016 р. у ЦРД «Лазурний» м.  Запоріжжя відбувся тренінг: "Соціальний розвиток та формування навичок співпраці у дітей раннього та молодшого дошкільного віку"

Матеріали тренінгуОсобливості ухвалення рішення про невідповідність педагогічного працівника раніше присвоєній кваліфікаційній категорії

Під час вивчення професійної діяльності педагогічного працівника атестаційна комісія може виявити, що він знизив якість своєї роботи і не відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії. Що має врахувати атестаційна комісія, приймаючи рішення щодо атестації такого працівника? Читати на сайті http://pedrada.com.ua/


Вітаємо зі святом!Запрошуємо до участі!

10 березня та 17 березня 2016 р. у ЦРД «Лазурний» м.  Запоріжжя відбудеться тренінг: "Соціальний розвиток та формування навичок співпраці у дітей раннього та молодшого дошкільного віку" . Запрошуємо до участі!Триває конкурс "Методист року"

З 15.02.2016 по 26.05.2016 проходить  ХХ обласний конкурс «Методист року – 2016». Запрошуємо до участі педагогів дошкільних навчальних закладів Запорізької області. Про умови конкурсу можна ознайомитись на сайті конкурсу "Методист року"Курси підвищення кваліфікації

 

14.03 - 25.03.2016 - відбудуться курси підвищення кваліфікації для вихователів, вихователів-методистів  ДНЗ  (КЗ "ЗОІППО" ЗОР).