Новини - 2016 рік

Жовтень


Л.Гриневич про конкуренцію інститутів післядипломної освіти

КИЇВ. 28 жовтня. УНН. 

Суттєві зміни в системі освіти України будуть можливі після ухвалення закону про освіту, який передбачає множинність форм вибору підвищення кваліфікації для вчителів. Про це на конференції повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, передає кореспондент УНН.

“Система підвищення кваліфікації базується на інститутах післядипломної освіти вчителів. Кожен вчитель раз у 5 років зобов’язаний пройти курси підвищення кваліфікації. На жаль, через те, що ці інститути не мали достатньої конкуренції — вони не мали ніякої мотивації, особливо підіймати якість цього підвищення кваліфікації. Тому закон про освіту, який зараз у парламенті чекає другого читання, передбачає множинність форм вибору підвищення кваліфікації. Закон буде передбачати те, що вчитель зможе обрати, де він буде підвищувати кваліфікацію. Він повинен набрати 150 годин. Учитель зможе прийти і прослухати декілька годин вашого курсу, потім піти ще в якусь організацію, яка спеціалізується, наприклад, на освіті дітей з особливими потребами, для того, щоб вміти працювати, коли в класі є така дитина. Потім ще зможе кудись піти. І тоді інститут післядипломної освіти складає все підвищення кваліфікації як окремі модулі. Ми цілком свідомо хочемо збільшити конкуренцію, щоб у цьому полі зростала якість підвищення кваліфікації вчителів”, — сказала вона.

Також Л.Гриневич зазначила, що без внесення цих змін у школі, інші зміни у системі освіти не будуть помітними.

“Якщо ми в школі, через яку в обов’язковому порядку проходять всі наші діти, не зробимо змін — то інші зміни будуть косметичними”, — сказала вона.

Джерело інформації: УННФормування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку шляхом впровадження в освітній процес спадщини В.В. Сухомлинського

27.10.2016 р. у ДНЗ №164 «Золотий ключик» м. Запоріжжя відбувся науково-практичний семінар: "Формування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку шляхом впровадження в освітній процес спадщини В.В. Сухомлинського". 

Учасників семінару привітала завідувач ДНЗ №164 ПанченкоС.А. Старший викладач кафедри  дошкільної  освіти  КЗ "ЗОІППО", кандидат  педагогічних наук Самсонова О.О. у своєму виступі актуалізувала проблему семінару. Корнієнко С.С., вихователь-методист ДНЗ №164 презентувала досвід роботи дошкільного закладу з патріотичного виховання дошкільників.

Зацікавили учасників семінару програми з народознавства "До джерел народних" і  з соціально-емоційного розвитку дітей старшого дошкільного віку за педагогічною спадщиною та літературними творами В.О.Сухомлинського"Стежинами казки у світ людських стосунків", яку презентували Логвина Т.В. - керівник гуртка з народознавства і практичний психолог  ДНЗ №164 Береза Т.С. 

 Учасники семінару взяли участь у Педагогічному інтенсиві -майстер - класах : "Народна іграшка – мотанка "Зайчик на пальчик" (керівник гуртка Логвина Т.В.), "Красиве та корисне" (практичний психолог Береза Т.С.).

Ознайомитися з матеріалами семінаруСучасні проблеми та перспективи управління системою дошкільної освіти

27.10.2016 р. у ЗОІППО відбувся обласний семінар для для методистів рай(міськ)МК, спеціалістів відділів та управлінь освіти: "Сучасні проблеми та перспективи управління системою дошкільної освіти". На семінарі розглянуто питання моніторинґу як сучасного засобу управління якістю дошкільної освіти. Під час семінару обговорено  питання: зміст і спецтифіка моніторингу, вимоги до освітнього моніторинґу, технологія проведення моніторингу якості освіти за БКДО. Розкрила означені питання Байєр О.М., к.п.н., доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

 

Перейти до матеріалів семінаруЗасідання обласної творчої групи з розвитку творчих здібностей

Українська хата. Заняття з малювання в підготовчій групі, вихователь - Петрик В.В.

27 жовтня 2016 року в ДНЗ № 42 м.Запоріжжя відбулося чергове засідання обласної творчої групи з проблеми "Шляхи вдосконалення розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами образотворчого мистецтва: методичний аспект". Завідувач ДНЗ Лещенко Ольга Іванівна та методист Лариса Іванівна привітали творчу групу і презентували діяльність педагогічного колективу з художньо-естетичного напрямку. Старший науковий співробітник Запорізького обласного художнього музею Гончаренко Тамара Філіповна розповіла про діючу виставку "Український сучасний живопис" та провела екскурсію з експозицією народних іграшок відомих українських майстрів.

Під час засідання було обговорено питання врахування вікових особливостей дітей дошкільного віку в організації занять з образотворчої діяльності у світлі програми "Світ дитинства". За круглим столом визначено напрямки діяльності обласної творчої групи у наступному 2017 році.

У світі мистецтва. Екскурсоводи. Заняття в старшій групі, вихователь С.М.ПіданМузей без кордонів

26 жовтня 2016 року в Запорізькому обласному  художньому музеї відбувся науково-практичний семінар "Інклюзивна освіта. Музей без кордонів". На семінарі  зібралися спеціалісти Запорізької області в галузях мистецтва, культури, освіти і медицини. Гостей привітала директор музею Янкович Інга Адольфівна і в своєму виступі висвітлила значення музею в сучасному соціокультурному просторі.

Старший викладач кафедри реабілітації педагогіки та здорового способу життя ЗОІППО Волошина Тетяна Анатоліївна відзначила, що інклюзивна освіта - це рівень свідомості нації і наголосила на вимогах до організації інклюзії в освітні та культурні заклади. Старший викладач кафедри дошкільної освіти ЗОІППО та вчитель образотворчого мистецтва ЗЗОШ "ОСНОВА" Шульга Людмила Миколаївна  розкрила підходи до включення дитини з особливими потребами у креативне середовище в арт-технології розвитку творчих здабностей та природних можливостей дітей. 

Практичний психолог ЗПНД Дараган Ольга Анатоліївна розповіла про особливості дітей, що мають вади розвитку.

Директор ЗЗОШ "ОСНОВА" Любімова Алла Володимирівна висвітлила сутність Всеукраїнського експерименту з інклюзивної освіти і запропонувала форми співпраці школи і музею з вирішення проблеми створення культурного простору для дітей з особливими потребами. 

Плідний діалог спеціалістів різних галузей довів актуальність проблеми і допоміг визначити перспективні напрямки співпраці і спланувати подальші кроки взаємодії.Педагогічна практика вихователів ДНЗ

25 жовтня 2016 року ДНЗ № 295 "Червона калина" м.Запоріжжя відбулася педагогічна практика для слухачів курсів підвищення кваліфікації - вихователів ДНЗ.

Під час практики педагоги ознайомилися з досвідом роботи педагогічного колективу за художньо-естетичним, фізичним і патріотичним напрямками. Методист ДНЗ Любов Володимирівна познайомила з організацією навчально-виховного процесу в закладі і презентувала досвід роботи педагогічного колективу. Вихователь Костенко Наталія Володимирівна представила систему роботи на інтегрованому занятті з ознайомлення молодших дошкільників з природним довкіллям та аплікації. Вихователь Коротич Наталія Василівна запросила дітей старшого дошкільного віку та гостей до наукової лабораторії для проведення експериментальної діяльності з дослідження води.

Слухачі курсів відзначили педагогічну майстерність вихователів, високу професійність, чудову організацію дитячого колективу, ефективне використання інформаційно-комп'ютерних технологій в освітньому процесі, пізнавальну активність дітей, доброзичливий клімат у колективі. З інтересом гості ознайомилися з методичними розробками, дидактичними матеріалами педагогічної виставки та  предметно-розвиваючим середовищем  під час екскурсії-огляду.

Кафедра дошкільної освіти дякує керівництву і педагогічному колективу ДНЗ за якісну організацію педагогічної практики і запрошує для подальшої плідної співпраці.У Запорізькій області стартував проект "Вчимося жити разом"

   У Запорізькій області стартував практичний етап реалізації Міжнародного проекту щодо навчання вихователів ДНЗ  з методики викладання курсів «ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ». Проведено перші семінари-тренінги у дошкільних навчальних закладах Запорізької області.

18-20 жовтня 2016 р. у ЦРД "Лазурний" м. Запоріжжя та ДНЗ №41 м. Мелітополь відбулися перші семінари-тренінги.

Тренери Байєр О.М.  та Палець С.В. провели семінар-тренінг на базі ЦРД «Лазурний» м. Запоріжжя, в якому взяли участь педагоги  м. Запоріжжя та Запорізької області: Олександрійський ; Комунарський та Вознесенівський  р-ни (20 учасників); Запорізький р-н (2 учасники), Оріхівський р-н (4 учасники).

Тренери Прокопович В.М. та Позняк Т.А. провели семінар-тренінг на базі ДНЗ №41 м. Мелітополь, в якому взяли участь педагоги  м. Мелітополь та Запорізької області: м. Мелітополь (10 учасників), м. Токмак (4 учасники),  Токмацький р-н (1 учасник), Мелітопольській р-н (1 учасник),  Приазовський р-н (3 учасники), Якімівський  р-н (2учасники).

Мета проекту : Підготовка вихователів дошкільних навчальних закладів за програмою «Вчимося жити разом».

Завдання тренінгів:

1.  Ознайомити учасників із завданнями, очікуваними результатами та планом впровадження проекту «Вчимося жити разом» у дошкільних навчальних закладах.

2.   Презентувати парціальну програму «Вчимося жити» з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії  дітей від 4 до 6-7 років на засадах розвитку життєвих навичок.

3.     Надати всім учасникам можливість відпрацювати і заняття для вихованців за парціальною програмою «Вчимося жити разом».

4.     Ознайомити учасників з вимогами до процесу і результатів впровадження курсу у дошкільних навчальних закладах

 Засідання Координаційної ради Асоціації у м. Чернівцях

20-21 жовтня 2016р у м. Чернівці відбулося засідання Координаційної ради Всеукраїнської громадянської організації "Асоціація працівників дошкільної освіти". 

У межах засідання учасники ознайомилися з досвідом роботи дошкільних навчальних закладів міста щодо упровадження сучасних інноваційних технологій в роботі з дітьми дошкільного віку, створення розвивального простору для дітей; обговорить питання сучасних підходів до  організації управлінської діяльності; отримали рекомендації з питаня ефективної організації ігрової діяльності дітей тощо.

Старший викладач кафедри дошкільної освіти ЗОІППО  Дорошенко З.П. презентувала підходи до стратегічного планування діяльності дошкільного навчального закладу.

Кафедра дошкільної освіти дякує Асоціації за запрошення запорізьких науковців до участі в засіданні Координаційної ради.

Переглянути фото

Матеріали методичного аукціону

Матеріали досвіду з мультиплікаціїБібліотеки Запорізької області як осередки розвитку дитячої творчості

20-21 жовтня 2016 р. в комунальному закладі "Запорізька обласна бібліотека для дітей "Юний читач" Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар-практикум "Місцева громада та бібліотека для дітей: єдина стратегія та спільні дії на підтримку дитячого читання". На семінарі обговорювались питання роботи бібліотек в умовах територіально-адміністративної реформи, якісних змін в умовах соціальних перетворень, важливості збереження дитячих бібліотек як осередків національно-патріотичного виховання читачів, правової освіти підростаючого покоління, центрів дитячого спілкування, творчості, проведення дозвілля. 
У семінарі взяли участь директор  Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Валерійович Мороко, голова Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області, методист регіонального інформаційно-аналітичного центру "Освіта та громадянське суспільство" КЗ "ЗОІППО" ЗОР Наталя Миколаївна Богомолова,  старший викладач кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР Людмила Миколаївна Шульга та ін. 
Учасники семінару мали можливість обмінятись своїми інноваційними формами роботи з дітьми. 

Інформація з сайту https://vk.com/zobd1496Творчі проекти слухачів курсів - музичних керівників

Музичні розваги (група А)

 

Свято "Розваги юних козачат" ( група Б) 

12 жовтня 2016 р. відбувся захист творчих робіт слухачів курсів ПК за фахом "музичні керівники". Курсанти двох груп розробили сценарії розваг і організували їх проведення. Веселі ігри, вірші, пісні, танці, музика перетворили аудиторії інституту в музичні зали.

Слухачам курсів  вдалося продемонструвати не лише знання методики проведення вечорів-розваг, а й креативність і спритність, завзятість і гумор, артистизм і співучість.    Педагогічна практика музичних керівників

    11 жовтня 2016 року в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) комбінованого типу №182 "Щасливе дитинство" Запорізької міської ради Запорізької області  відбувалася педагогічна практика для слухачів курсів підвищення кваліфікації - музичних керівників ДНЗ Запорізької області.

     Синяк Ірина Миколаївна - музичний керівник ДНЗ познайомила слухачів курсів із системою роботи з використання інноваційних підходів до вирішення завдань художньо-естетичного виховання в організації музичної діяльності, засобів інформаційно-комп'ютерних технологій для створення дидактичного матеріалу.

   Організація музичного середовища ДНЗ №182 вразила слухачів курсів яскравими дидактичними посібниками, серед яких значне місце займають музично-дидактичні ігри, декорації до тематичних свят, занять, вечорів-розваг. Презентовано електронну базу дидактичного матеріалу.

   Переглянуто заняття в групах раннього  і старшого дошкільного віку з використанням ІКТ.

 

Кафедра дошкільної освіти дякує адміністрацію і педагогічний колектив ДНЗ№182  за організацію педагогічної практики.Семінар з формування риторичних умінь та навичок

Учасники семінару відпрацьовували уміння на :

-   комунікативному тренінгу: «Педагог як суб'єкт комунікативної  діяльності»;

 

-  круглому столі з проблеми «Розвиток соціальної практики навчання комунікації»

05, 06, 11 жовтня 2016 р. в ДНЗ№ 10 м. Енергодар відбувся науково-практичний семінар для керівників, методистів, та вихователів ДНЗ, вчителів початкових класів, методистів РВО з дошкільної освіти з проблеми «Формування риторичних умінь та навичок у дітей віком від 5 до 10 років».

   До роботи на семінарі долучилося 39 педагогів. Серед усіх проблем, пов'язаних з модернізацією системи освіти в Україні, найбільш складною виявилася саме перебудова позиції педагога та вихователя від авторитарної, характерної для традиційної педагогіки тоталітарного суспільства, до позиції педагога, здатного сприймати мир дитинства як самоцінність, проявляти емпатію, повагу до вихованців, визнавати їхнє право на власну думку, самостійність суджень, право на помилку.

    На засіданні розглянуто проблему моделювання мовленнєвих занять в дошкільних навчальних закладах та початковій школі на засадах формування риторичних умінь різного рівня.

Мета. Методика організації навчального процесу на заняттях з риторики в ДНЗ та початковій школі.

  Учасниками семінару було розглянуто наступні питання: психолого-педагогічні умови спілкування вихователя та викладача с дітьми; теоретичні засади педагогічного спілкування; система методичної роботи з педагогами щодо засвоєння фасілітаторської взаємодії в діаді «дорослий-дитина»; формування риторичної культури особистості в умовах компетентісно- зорієнтованого навчання; розвиток сучасного комунікативного простору; основні методи, прийоми й організація занять з риторики в ДНЗ та початковій школі; модель заняття з риторики.

 Всеукраїнський тренінг  у рамках проекту «Вчимося жити разом»

03-07 жовтня 2016 року у м. Києві відбувся ТРЕНІНГ ДЛЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ТРЕНЕРІВ у рамках проекту «Вчимося жити разом»  (розвиток життєвих навичок та надання психологічної та соціальної підтримки дітям та підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні). 

 Фотозвіт із тренінгу для регіональних тренерів 03-07 жовтняОбласна творча група з патріотичного виховання дошкільників

07.10.2016 р. у ДНЗ №286 м.Запоріжжя відбулося засідання обласної творчої групи з проблеми " Організація патріотичного виховання у контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку". Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 286 "Полунична галявина" Запорізької міської ради Запорізької області презентував свій досвід роботи з патріотичного виховання дітей дошкільного віку вихователям ДНЗ Запорізької області.

Завідувач ДНЗ Доценко Олена Сергіївна привітала гостей і провела оглядову екскурсію, зі щирим серцем розповіла про колектив і його традиції. Методист Тетяна Володимирівна познайомила з системою роботи щодо виховання патріотичних почуттів у дошкільників. Методист Юлія Миколаївна презентувала авторську програму з патріотичного виховання.

Творча група розглянула питання щодо підготовки до науково-практичного семінару "Формування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку шляхом впровадження в освітній процес спадщини В.В. Сухомлинського", який відбудеться 27.10.2016.Семінар з використання програм "КОЗА Онлайн"

4 жовтня 2016 р. в ЦРД «Веселка» відбувся науково-практичний семінар для керівників ДНЗ, методистів РВО з дошкільної освіти з проблеми "Використання компьютерно-інформаційних програм «КОЗА Онлайн», «EXPERTUS» в управлінській діяльності керівників ДНЗ"

Учасниками семінару було розглянуто наступні питання:

1.     Цифрове видавництво MCFR —  провідне спеціалізоване видавництво України щодо інформаційної підтримки професіоналіву сфері права.

2.     Електронні спеціалізовані журнали (у друкованому та електронному вигляді), експертно-правові системи та програми,

3.     Спеціалізовані сайти  Цифрового видавництва MCFR .

4.     «Експертус – кадри» , «Коза онлайн: дошкільний заклад», «Коза онлайн: кадри» - готові шаблони документів для школи, дитячого садка та кадрової служби

Учасники семінару познайомилися:

·         з поняттями: цифрове видавництво, електронні шаблони; електронні спеціалізовані журнали та сайти, мережева спільнота

·         з комплексом  шаблонів документів що повністю відповідають вимогам законодавства та державного стандарту з оформлення документів керівником ДНЗ;

·         практична робота: реєстрація на сайті MCFR та заповнення документів в демо-версії програм цифрового видавництва MCFR.

У роботі семінару брала участь представник видавництва «MCFR» в Україні, 24 педагоги: керівники дошкільної ланки освіти Запорізького, Оріхівського районів, Комунарського району м.Запоріжжя.Вітаємо з Днем працівників освіти!