Новини - 2016 рік

КвітеньСтворення сайту ДНЗ та супровід його функціонування

28.04.2016 р. відбулося  ІІ засідання обласного семінару: "Створення сайту ДНЗ та супровід його функціонування". У роботі семінару взяли участь 37 педагогів Завпорізької області, що створили веб-ресурс на платформі Jimdo.com. На семінарі педагоги отримали рекомендації щодо створення архітектури сайту ДНЗ. За результатами виконаних завдань ІІ засідання семінару  педагогам будуть надані сертифікати.

Ознайомитися з матеріалами семінаруНауково-практичні засади національно-патріотичного виховання дошкільників

27.04.2016р відбулася обласна науково-практична конференція «Науково-практичні засади національно-патріотичного виховання дошкільників» на базі  ДНЗ №293 м. Запоріжжя.

На конференції розглянуто питання особливостей патріотичного виховання дошкільників у сучасних соціокультурних умовах; інноваційні підходи до реалізації завдань патріотичного виховання  в дошкільних закладах Запорізької області; національне виховання дітей  дошкільного віку засобами українського живопису та інші.

 

В роботі конференції взяли участь педагогічні працівники з м. Запоряжжя, Енергодара, Дніпрорудного, районних ДНЗ Запорізької області.

 Ознайомитися з матеріалами конференціїОсвіта Запорізького краю - 2016

22.04.2015 р. відбувся ІІ тур обласної виставки «Освіта Запорізького краю – 2016» у формі майстер-класів, презентацій, авторських педагогічних майстерень кращих вихователів області.  Для вихователв ДНЗ пройшли майстер-класи: «Інноваційні технології навчання малюків англійської мови» ДНЗ № 40 м. Мелітополь,  «Розвиток творчих здібностей дошкільників засобами орігамі» ДНЗ № 4 м. Енергодар, «Навчання дітей засобами Lego конструювання» ДНЗ № 164 м. Запоріжжя.

 

Переглянути матеріали виставкиРеалізація принципів і завдань сучасної освітньої парадигми в діяльності ДНЗ, початкової школи і позашкільних закладів

21.04.2016 р.у ЗОІППО відбувся обласний круглий стіл з проблеми: «Реалізація принципів і завдань сучасної освітньої парадигми в діяльності ДНЗ, початкової школи і позашкільних закладів» з обговорення проблем та перспектив діяльності і взаємодії дорослих суб’єктів ДНЗ, початкової школи і позашкільних закладів. Під час обговорення учасники окреслили сучасні об’єктивні проблеми та педагогічні умови забезпечення реалізації принципу дитиноцентризму в дошкільній, початковій і позашкільній освіті; виокремили можливі шляхи підвищення ефективності наступності та професійної взаємодії дорослих суб’єктів освітнього простору в дошкільній, початковій і позашкільній освіті.

 

 

Ознайомитися з матеріалами круглого столуСвято креативних ідей у м. Енергодар

14 квітня 2016 р. у ДНЗ № 13 м. Енергодар відбулося ІІ засідання обласної творчої групи з проблеми: "Шляхи удосконалення розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами образотворчого мистецтва: методичний аспект". У засіданні взяли участь: керівники художніх студій  ЗЦРД "Лазурний", "Надія", вихователі і методисти ДНЗ №232, 253, 160, м. Запоріжжя, завідувач ДНЗ "Веселка" Кам'янко-Дніпровського р-ну, керівники студій ДНЗ №13, 10, методист ДНЗ № 5 м.Енергодар. Творча група ознайомилася з організацією художньої діяльності в ДНЗ №13 і №10.

Гостинно зустріла учасників творчої групи і представила їм дошкільні заклади берегиня дошкілля м.Енергодар - методист НМЦ Середа Тетяна Іванівна. З любов'ю і натхненням завідувач ДНЗ№13 "Золота рибка" Голова Валентина Дмитрівна і методист   Балагурова Інна Володимирівна познайомили з середовищем ДНЗ і розповіли про організацію життєдіяльності дошкільників і умови креативного розвитку педагогічного колективу.

Дитячий заклад пишається своєю художньою студією, але найбільше - її талановитими майстрами - педагогами-мистецтвознавцями. Поліщук Тетяна Григорівна познайомила гостей з авторською системою роботи і продемонструвала високу педагогічну і художню майстерність в роботі з дітьми. На занятті з малювання на очах у всіх  розкрився живописний бузок і подарував духмяний весняний аромат! 

Скачок Світлана Василівна презентувала авторські інтерактивні дидактичні ігри для дошкільників з художньої грамоти, які дозволяють швидко навчитися композиційним умінням.

Пощастило творчій групі, що шлях до вокзалу проходить біля ДНЗ №10! Він також всіх приємно здивував своїми педагогічними інноваціями. Завідувач ДНЗ№10 Чергик Людмила Анатоліївна і вихователь-мистецтвознавець Федосова Надія Олександрівна щиро поділилися результатами художньої діяльності дошкільнят.

Учасники творчої групи відзначають зустріч в Енергодарі як СВЯТО КРЕАТИВНИХ ІДЕЙ! Марина Мякенька (ЦРД "Лазурний") вдало висловила свої враження: "Такого піднесення вистачить на 20 років!" Дякуємо організаторам Середі Тетяні Іванівні, керівникам ДНЗ, педагогам-мистецтвознавцям, колективам ДНЗ м.Енергодар за чудову роботу і запрошуємо до участі у Літній школі!!!Подарунок від журналу «Дошкільне виховання»

Свято щодня: КВІТЕНЬ 

Весна — весела пора року: все радіє теплу і сонечку, співає, розквітає… Мабуть, саме тому на цю пору припадає особливо багато свят, яких ми з нетерпінням чекаємо.

Відзначайте у квітні:

  • 3 квітня  —  День геолога
  • 12 квітня — Всесвітній день авіації та космонавтики
  • 16 квітня — День навколишнього середовища
  • 18 квітня — Міжнародний день пам’яток і визначних місць
  • 23 квітня — Міжнародний день астрономії
  • 29 квітня — Міжнародний день танцю

Шукайте цікаві ідеї щодо роботи з дітьми під час проведення свят квітня на сайті журналу “Джміль” в онлайн‑рубриці “Свято щодня”.

Цікаво провести з дітьми  День навколишнього середовища допоможуть публікації журналу “Джміль”:

 


Зберігаємо та зміцнюємо здоров'я  дошкільнят

Ранкова гімнастика проходить у ДНЗ "Росинка" весело і ефективно. Інструктор з фізкультури Кірсанова В.Г. навчає дітей тримати правильну поставу, розвиває почуття ритму, аеробічні можливості організму, вміння рухатися під музику.

Діти старшого дошкільного віку з вихователем Горбач Л.В. досліджували цікавий світ каміння: колір, форму, розмір, поверхню та інші якості різноманітних камінців, що зібрали з батьками. Із зацікавленістю та любов'ю діти розглядали, стискували у долонях, проводили експерименти з білим, чорним, синім, сірим, жовтим, червоним, різнокольоровим камінням! Уявляєте, скільки відчуттів, вражень і знань отримали дошкільнята! 

06.04.2016 року ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №43 "Росинка" Запорізької міської ради презентував свій досвід роботи з організації здоровязбережувального середовища слухачам курсів підвищення квалиіфікації ЗОІППО вихователям Запорізької області. Завідувач Сердюк Валентина Дмитрівна і методист Ольга Миколаївна познайомили з системою роботи ДНЗ і надали можливість переглянути освітній процес. 

Інститут післядипломної освіти висловлює подяку керівникам і педагогічному колективу за організацію педагогічної практики. 

Діти середнього дошкільного віку під керівництвом вихователя Громової Г.І. мандрували у пошуках чарівної квітки, зустрічалися з різноманіттям кольорів у природі, сонечком, хмаринкою, веселкою; розкрили таємницю кольорових стрічок українського віночку і загадали свої бажання чарівній квітці.

В дошкільному закладі створено умови для інклюзивної освіти дітей з особливими потребами, для дітей з порушеннями рухового апарату: спортивна зала, лікувальна фізкультура, медична сестра з лікувальної фізкультури, лікар-ортопед, логопед, дефектолог, психолог, досвідчений методист, кваліфіковані педагогічні працівники і високо компетентний керівник.Створення сайту ДНЗ та супровід його функціонування

05 квітня    2016 р. у ЦРД "Лазурний" відбувся семінар: "Створення сайту ДНЗ та супровід його функціонування" для завідувачів та методистів Дніпровського р-ну.

В роботі семінару взяло участь 20 слухачів. Старшим викладачем кафедри презентовано  конструктор Jimdo, надано покрокову інструкцію щодо створення сайту і його інформаційного наповнення.

Результатом роботи семінару  стало створення веб-ресурсів дошкільних навчальних закладів Дніпровського району м.Запоріжжя. 

Дякуємо керівнику Палець С.В. за створення умов для ефективного проведення семінару.

 

Переглянути матеріали семінару.

 ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи»

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи», яка відбудеться 18-25 квітня 2016 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

 Мета конференції: об'єднання зусиль учених та практиків різних регіонів і країн щодо осмислення досвіду та визначення перспектив подальшого розвитку системи неперервної освіти.

Одним із тематичних напрямів конференції є  "Дошкільна, початкова та позашкільна освіта: виклики сучасності": 1. Сучасна дошкільна, початкова та позашкільна освіта: досягнення, суперечності та перспективи розвитку. 2. Наступність як актуальна проблема дошкільної та початкової ланок освіти. 3. Психолого-педагогічні засади реалізації змісту дошкільної, початкової та позашкільної освіти в нових соціокультурних умовах. 4. Проблеми сучасного підручника для початкової школи. 5. Інноваційні педагогічні технології в дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах та закладах позашкільної освіти. 6. Науково-методичне забезпечення та організація сучасного освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах та початковій школі. 7. Підготовка та підвищення кваліфікації фахівців дошкільної, початкової та позашкільної ланок освіти в умовах модернізація освітньої системи. 8. Співпраця закладів дошкільної, початкової й позашкільної освіти як чинник формування базових і ключових компетентностей особистості.