Новини - 2016 рік


Лютий


Семінар: "Впровадження комплексної освітньої програми для ДНЗ "Світ дитинства": шляхи реалізації завдань БКДО" у м. Бердянськ

25 лютого у м. Бердянськ для керівного складу ДНЗ м. Бердянськ, м. Токмак, Бердянського, Токмацького, Чернігівського, Куйбишевського, Розівського, Приморського р-нів. відбулося останнє засідання обласного семінару "Впровадження комплексної освітньої програми для ДНЗ "Світ дитинства": шляхи реалізації завдань БКДО". Дорошенко З.П.  і Погрібняк Н.В. висвітлили  концептуальні, методологічні  та законодавчі засади програми, презентували її структуру, завдання та зміст, розкрили можливості її використання для змістовної організації.  

Дякуємо за співпрацю, шановні колеги!

Переглянути матеріали семінару на сайті Програми "Світ дитинства"Фестиваль ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив»

17-19 лютого 2016 року напередодні Міжнародного Дня рідної мови в м. Запоріжжя відбулося змагання ораторів. Близько чотирьох тисяч школярів і вихованців ДНЗ взяли участь у районному, міському, обласному та міжрегіональному етапах Фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив». Конкурсантів із різних міст (м. Бердянська, м. Вільнянська, м. Дніпропетровська, м. Дніпрорудного, м. Запоріжжя, м. Енергодара, м. Мелітополя та ін.), незалежно від віку, об’єднувало бажання оцінити свої сили і можливості в ораторському мистецтві. Наявність творчої індивідуальності, «мовної родзинки», рівень мовленнєвої культури, вміння підготовлено й експромтом вести розгорнутий монолог на задану тему, знання структури мовної ситуації, прийоми встановлення контакту з аудиторією були ключовими критеріями під час оцінювання публічного виступу.

Промови юних ораторів були оригінальними, захоплювали та хвилювали почуття слухачів, які щиро підтримували конкурсантів. В аудиторії панувала атмосфера риторичного підйому і святкового настрою.

На нашу думку, учасники й переможці фестивалю  довго пам’ятатимуть День рідної мови, який вони ознаменували своєю перемогою в стінах дошкільної освітньої установи №90 «Волошка» (завідувач – Дрозд А.І.) і Запорізького колегіуму №98 (директор – Погребняк Ю.В.).Уже не перший рік вихователі ДНЗ «Волошка» (Морозова С.В., Чугуєнко С.В., Єфанова Ю.В., Трещова О.І.) й учителі колегіуму №98 (Шевченко Н.П., Вершина Л.Г., Люта Л.Н.) підтверджують своєю активною участю в підготовці та проведенні Фестивалю ораторського мистецтва високий рівень професіоналізму, небайдужість до підростаючого покоління та його Величності Слова, яке виховує Людину в людині!

Переможці Фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив»

Номінація для найменших ораторів  «Добре слово краще за багатство»:

Гран-прі – Бандура Андрій, вихованець ЦРД «Лазурний»

м. Запоріжжя;

І місце Чудаков Олександр ДНЗ №1 ім. 8 Березня

м. Мелітополь

ІІ місце Петренко Костянтин ДНЗ№90 «Волошка" м. Мелітополь

ІІ місце Іванов Іван  ДНЗ № 162 «Ведмедик м. Мелітополь

ІІІ місце Тіщенко Ксенія ДНЗ № 130 «Казка»

ІІІ місце Малишева Валерія ДНЗ ЦРД "Надія" м. ЗапоріжжяСемінар у м.Мелітополь

Кафедра дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР дякує провідному спеціалісту Коротковій Н. М., керівнику методичної служби  Кривонос А. С., директору НВК №16 Ковпак С. В. за організацію семінара.

18.02.2016 на базі НВК  №16 м. Мелітополь  відбувся обласний  семінар: "Впровадження комплексної освітньої програми для ДНЗ "Світ дитинства": шляхи реалізації завдань БКДО". Байєр О.М.  розкрила структуру і зміст психологічної характеристики, яка є міні-довідником для вихователя для врахування вікових та індивідуальних особливостей дітей дошкільного віку а також зміст і методичні рекомендації до його реалізації з освітньої лінії «особистість дитини». Погрібняк Н.В. висвітлила  концептуальні, методологічні  та законодавчі засади програми, презентувала її структуру, завдання та зміст, розкрила можливості її використання для змістовної організації освітнього процесу в ДНЗ відповідно до Державного стандарту – БКДО.

Наступне засідання семінару відбудеться 25 лютого у м. Бердянськ. (для керівного складу ДНЗ м. Бердянськ, м. Токмак, Бердянського, Токмацького, Чернігівського, Куйбишевського, Розівського, Приморського р-нів.)

Чекаємо на зустріч з Вами, шановні колеги!Запрошуємо до участі в конкурсі "Методист року"

З 15.02.2016 по 26.05.2016 проходить  ХХ обласний конкурс «Методист року – 2016». Запрошуємо до участі педагогів дошкільних навчальних закладів Запорізької області. Про умови конкурсу можна ознайомитись на сайті конкурсу "Методист року"Курси підвищення кваліфікації

 

З 22.02.2016 р по 04.03.2016 р. -  відбудуться курси підвищення кваліфікації для завідувачів  дошкільних навчальних закладів (КЗ "ЗОІППО" ЗОР).

 Семінари-практикуми для слухачів курсів у м.Мелітополь

09.02.2016 відбулася педагогічна практика для вихователів, вихователів-методистів та завідувачів ДНЗ м. Мелітополь у формі практичних семінарів, підготовлених педагогами базових ДНЗ м. Мелітополь за темами:


Кожна дитина - це цілий світ, освіта, повага і рівність для всіх


Національно-патріотичне виховання дошкільнят в контексті сьогодення


 

Сучасна  діяльність адміністрацій дошкільної освіти міста Мелітополь


Кафедра дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР дякує керівництву дошкільної освіти м.Мелітополь за якісну організацію  практичних семінарів.


Впровадження комплексної освітньої програми для ДНЗ «Світ Дитинства»: шляхи реалізації завдань БКДО

     20 січня 2016 року у місті Запоріжжі розпочалося проведення тематичного семінару для керівного складу ДНЗ Запорізької області.

Тема семінару: «Впровадження комплексної освітньої програми для ДНЗ «Світ Дитинства»: шляхи реалізації завдань БКДО».

Перше засідання відбулося на базі міського ЦДЮТ в якому взяли участь 59 осіб - методисті з дошкільної освіти РМК та керівного складу ДНЗ м. Запоріжжя, Запорізького та Вільнянського р-нів.  Семінар нараду провели завідувач кафедри дошкільної освіти ЗОІППО кандидат психологічних наук Байєр О.М. та старші викладачі,  магістри Дорошенко З.П. і Погрібняк Н.В.

    Друге засідання 04 лютого 2016 року проведено на базі КЗ ДСЗОШ «Талант» І-ІІІ ступеня м. Дніпрорудне  у складі завідувача кафедри кандидата психологічних наук Байєр О.М. та старших викладачів магістрів Погрібняк Н.В. і Самсонової О.О. для методистів з дошкільної освіти РМК та керівного складу ДНЗ Василівського, Кам’янко-Дніпровського, Великобілозірського районів, м. Енергодар та пгт. Веселе.

     Спеціалістами кафедри дошкільної освіти було висвітлено  концептуальні, методологічні  та законодавчі засади програми, презентовано її структуру, завдання та зміст, розкрито можливості її використання для змістовної організації освітнього процесу в ДНЗ з метою поступового дорослішання дитини та досягнення нею «дошкільної зрілості», як основного критерію оцінки якості дошкільної освіти відповідно до Державного стандарту – БКДО.

     О.М. Байєр розкрила структуру і зміст психологічної характеристики, яка є міні-довідником для вихователя для врахування вікових та індивідуальних особливостей дітей дошкільного віку а також зміст і методичні рекомендації до його реалізації з освітньої лінії «особистість дитини».

     З.П. Дорошенко розкрила зміст освітньої лінії «Сенсорно-пізнавальний розвиток дитини» та надала методичні рекомендації щодо проведення інтегрованих занять в ДНЗ.

Н.В. Погрібняк розкрила зміст освітніх ліній «Дитина в світі культури» та «Мовленнєвий розвиток дитини», надала цінні методичні рекомендації щодо організації занять з розвитку мовлення дитини, використання доцільних методів і прийомів роботи з дітьми.

О.О. Самсонова висвітлила зміст освітньої лінії з питань фізичного розвитку дитини.

     Оремо, Ольгою Миколаївною Байєр, надано роз’яснення щодо організації та проведення моніторингових досліджень щодо вивчення «дошкільної зрілості» в групах дітей старшого віку з використанням методу експертної оцінки на основі показників розвитку дітей за освітніми лініями БКДО, які послідовно і  читко викладено в програмі «Світ Дитинства» для кожної вікової групи. Також вона прокоментувала як  використовувати математичну обробку даних моніторингу за допомогою  кваліметричної моделі, розробленої доктором педагогічних наук Г.В. Єльніковою і рекомендованою для системи дошкільної освіти МОіН України у листопаді 2015 р..

     Учасникам семінару було запропоновано активно використовувати методичний  ресурс сайту кафедри дошкільної освіти, некомерційне користування збірником методичних рекомендацій для дошкільної ланки освіти на 2015-2016 навчальний рік із зазначенням пріоритетних напрямів роботи щодо реалізації інклюзивної освіти (статті Лупінович С.М., Волошиної Т.А., Михайлової Л.М.), завдань Концепції національно-патріотичного виховання (офіційний відділ), рекомендацій для керівного складу ДНЗ щодо проведення моніторингу якості дошкільної освіти в дошкільних навчальних закладах (стаття Байєр О.М.) тощо.

Учасники семінару взяли активну участь в обговорені зазначених питань та висловили подяку його організаторам за змістовні доповіді і надані методичні матеріали. 

 

Наступні засідання семінару відбудуться:

 

11 лютого в пгт. Новомиколаївка (для керівного складу ДНЗ Новомиколаївського,  Гуляйпільського, Оріхівського р-ну та м. Пологи);

 

18 лютого у м. Мелітополь (для керівного складу ДНЗ м. Мелітополь, Мелітопольського, Михайлівського, Приазовського та Якимівського р-нів.);

 

-  25 лютого у м. Бердянськ. (для керівного складу ДНЗ м. Бердянськ, м. Токмак, Бердянського, Токмацького, Чернігівського, Куйбишевського, Розівського, Приморського р-нів.)

 

Чекаємо на зустріч з Вами, шановні колеги!Курси підвищення кваліфікації 

Увага! Курси підвищення кваліфікації скорочено до 2-х тижнів. 

З 01.02.2016 р по 12.02.2016 р. - в  м. Мелітополь проходять курси підвищення кваліфікації для вихователів, методистів та завідувачів  дошкільних навчальних закладів.

Наказ "Про внесення змін до додатку 1 наказу Департаменту освіти і науки Запорізької

обласної державної адміністрації від 27.11.2015 № 0645 «Про підвищення кваліфікації педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області на курсах та у міжкурсовий період у 2016 році» від 29.01.2016 №0058Нарада регіональних координаторів проекту «Вчимося жити разом»

 27-28 січня в Києві відбувся семінар регіональних координаторів з питань планування, впровадження, моніторингу та оцінки за проектом «Вчимося жити разом» (компонент «Освіта на основі життєвих навичок»).

  Проект «Вчимося жити разом» реалізовуватиметься в двох напрямках – формування у школярів життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації (виконавець – ГО «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту», та надання дітям психологічної та соціальної допомоги та підтримки (виконавець – НаУКМА). 

 Учасники семінару – фахівці Міністерства освіти і науки України, обласні координатори проекту за рівнями освіти в Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, представники ГО «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та інших установ, причетних до реалізації проекту. 

Учасники детально проаналізували план заходів, затверджений наказом МОН від 11.01.2016 №5 та на його основі розробили комплексні регіональні плани дій для Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Запорізької та Харківської областей.  


 Від Запорізької області у семінарі взяли участь регіональні координатори проекту: Хіврич Валентина Володимирівна (загальний координатор в області) – заступник начальника управління, начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА, Байєр Ольга Миколаївна (дошкільна освіта) – завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, доцент, кандидат психологічних наук, Афанасьєва Тетяна Олександрівна (початкова школа) – доцент кафедри менеджменту освіти та психології КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидат психологічних наук, Півненко Юлія Володимирівна (середня та старша школа) – доцент кафедри реабілітаційної педагогіки та здорового способу життя КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидат педагогічних наук.