Новини - 2016 рік

Червень


Літня школа: Круглий стіл «Дитяча субкультура: перспективи розвитку»

   17.06.2016 р.  в рамках Літньої школи для дорослих відбувся Круглий стіл: «Дитяча субкультура: перспективи розвитку». Керівники Запорізьких центрів розвитку дитини презентували систему роботи з актуальних напрямків: ЦРД «Надія». «СПП – як форма надання освіти дітям з особливими потребами»; ЦРД «Веселка» - «Формування основ інформаційної компетентності дошкільників»; ЦРД «Лазурний» - «Інтегративний підхід до створення освітнього простору для цілісного розвитку дитини».

  Круглий стіл надав можливості педагогам різних областей України обмінятися  досвідом роботи і висловити свої побажання на організацію подальшої роботи Літньої школи - 2017.

    Під час вручення сертифікатів Літньої школи було відзначено слухачів, які є активними учасниками протягом багатьох років. 

   

Кафедра дошкільної освіти дякує всім учасникам Літньої школи, вітає із святом, бажає здоров'я, творчої наснаги і чекає на зустріч у Літній школі 2017!

 

Переглянути матеріали Літньої школиЛітня школа: День  Веселої фізкультури

16.06.2016 р. у Всеукраїнському проблемному семінарі Літньої школи для дорослих відбувся День Веселої фізкультури.   Розпочався він з презентації арсібників видавництва «Ранок». (Яковенко Л.В.)  науково-методичного забезпечення дошкільної освіти в Україні.

Практичні здобутки щодо зміцнення і збереження здоров’я дітей дошкільного віку засобами арт-терапії та інших оздоровчих технологій в умовах сенсорно-оздоровчого простору  презентовано вихователем ДНЗ № 10 м. Енергодар Погребняк Н.С.

Із задоволенням слухачі семінару взяли участь у майстер-класі «Методична вертушка в Школі розумного руху», який провела канд. пед. н., доцент кафедри реабілітації та здорового способу життя КЗ  «ЗОІППО» ЗОР Аксьонова О.П.

Вихователь з фізичної культури ДНЗ № 145 м. Запоріжжя  Ліходід Л.В. ознайомила  учасників семінару з функціональним тренінгом у змісті заняття з фізичної культури в ДНЗ.

Питання національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку засобами музейної педагогіки висвітлено під час роботи майстер – класу, який відбувся в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ». Активний відпочинок «День здоров'я» і культурна програма «Панська хата» завершили роботу четвертого дня Літньої школи.Літня школа: STEM-освіта  і соціоігровий підхід у розвитку дошкільників .

  15 червня 2016 року Літня школа для дорослих працювала за напрямками конструктивного мислення  і соціоігрового підходу в розвитку дошкільників .

   Гура Т.Є., проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності КЗ «ЗОІППО» ЗОР, д. психол. н., професор, розглянула питання розвитку метакогніцій дитини засобами STEM-освіти.

  Цікаві майстер-класи  проведено:  вихователем ДНЗ№ 164       м. Запоріжжя Меренковою Р.В. з лего-архітектури, вихователем ДНЗ № 164         м. Запоріжжя Клименко І.С. з педагогічної технології «Палички Кюїзенера».

Старший викладач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР Дорошенко З.П. познайомила учасників семінару з дошкільним інжинірингом.

 Теоретичні аспекти соціоігрового підходу у розвитку дошкільників  висвітлила Байєр О.М., завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, канд. психол. н., доцент. Проведено майстер-клас. «Соціоігри для розвитку навичок спілкування і співпраці у дошкільників».

  Учасники семінару познайомилися з матеріалами творчої лабораторії (науковий керівник Байєр О.М.) з використання соціоігор в родинному колі. (Афанасенко Т.Г., вихователь-методист; Гумовська Л.М., практичний психолог. Презентація матеріалів творчої групи педагогів ДНЗ № 14 м. Енергодар. )

  Переверзєва А.М., вихователь-методист ДНЗ № 219 м. Запоріжжя  продемонструвала технологію інтегральної взаємодії учасників освітнього процесу в ДНЗ

     З учасниками семінару проведено рефлексивний тренінг «Метод інтервізії як форма кооперативного навчання дорослих» .

Детальніше на сайті Літньої школиМайстер-класи і тренінги Літньої школи для дорослих

    14 червня 2016 року Літня школа для дорослих працювала у форматі майстер-класів і тренінгів.

     Курінною А.Ф., доцентом кафедри філософії та гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР, к. п. н., було розглянуто питання формування риторичної культури особистості дошкільника в діаді «дорослий – дитина» і проведено  

 комунікативний тренінг «Педагог як суб’єкт комунікативної діяльності» та майстер-клас "Конкурс «Оратор».

    Шульга Л.М., старший викладач кафедри дошкільної освіти ЗОІППО ознайомила слухачів з науковими аспектами інноваційних підходів до вирішення проблеми розвитку Художньо-творчих здібностей дитини  і презентувала здобутки обласної творчої групи в майстер-класах художнього напрямку:  з техніки батіка «Танок барв на тканині» (Зайцева Т.О., ЦРД «Надія» м.Запоріжжя), з техніки пластичного живопису «Пластичний малюнок» (Поліщук Т.Г., Скачок С.В., ДНЗ №13 «Золота рибка» м. Енергодар), проект «Big Art»  (творча група педагогів-художників (кер. Шульга Л.М.): Зайцева Т.О (ЦРД «Надія»), Кузьменко Н.М., М’якенька М.М.(ЦРД «Лазурний»).

    Алексєєнко К., головний редактор електронних продуктів Цифрового видавництва МЦФЕР презентувала  новітні онлайн-сервіси для керівників дошкільних навчальних закладів. 

           Учасники семінару  визначили цей день як Педагогічну творчу скарбницю Літньої школи.Відкриття Х Літньої школи для дорослих

 13 червня 2016 року у Запорізькому Національному Університеті відбулося відкриття Х Літньої школи для дорослих з проблеми "Світ дитинства: збереження дитячої субкультури та якість освіти". Всеукраїнський проблемний семінар зібрав педагогів з 13 областей України. Зареєстровано 74 учасника семінару.

   Привітав учасників проблемного семінару Гура О.І., доктор пед. наук, професор, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ і Байєр О.М., завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, канд. психол. н., доцент. 

       На семінарі виступили:  заступник директора Департаменту освіти і науки ЗОДА Захарчук В.М.,  проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності КЗ «ЗОІППО» ЗОР Гура Т.Є., начальник відділу дошкільної освіти Департаменту

загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Панасюк Т.В.,  начальник відділу дошкільного розвитку Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України Низковська О.В., голова правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» Омельяненко Н.В. та інші науковці і освітяни. 

Ознайомитися з матеріалами семінаруМіносвіти з вересня планує зменшити кількість завдань і збільшити час відпочинку дітей - Гриневич

   Про це повідомила міністр освіти і науки, представник «Народного фронту» Лілія Гриневич у програмі «Сніданок з 1+1». Вона наголосила, що у процесі оновлення української школи головним питанням є оновлення змісту освіти. «Зараз зміст освіти страшенно перевантажений зайвою інформацією, не відповідає віковим особливостям дітей, і найголовніше – багато цих знань зовсім непотрібні в житті. Натомість те, що потрібно, не вивчається», - пояснила міністр.

   Лілія Гриневич зазначила, що особливо гостро це питання наразі постало в початковій школі. «І тому ми оголосили інтерактивне розвантаження програм. Ми вперше на платформі ed-era.com викладемо з наступного тижня програми початкової школи і всі зможуть бачити їх та інтерактивно дописувати, які у них є зауваження», - розповіла міністр.

   Вона пояснила, що повний перегляд стандартів освіти – досить тривалий процес, але вже найближчим часом Міносвіти планує вилучити з навчальних програм і підручників зайву інформацію. "Я прихильниця того, щоб виконання домашнього завдання не призводило до психологічних травм у дітей. Кожен з батьків знайомий із ситуацією, коли доводиться виривати сторінку з зошита і переписувати ще раз, тому що ви щось закреслюєте, виправляєте. Наша ідея доволі проста - дозволити вчителям у молодшій школі працювати з дітьми олівцем", - зазначила Лілія Гриневич.

Детальніше читайте на УНІАН: http://www.unian.ua/society/1366912-minosviti-z-veresnya-planue-zmenshiti-kilkist-zavdan-i-zbilshiti-chas-vidpochinku-ditey-grinevich.html


Учасникам впровадження проекту«Вчимося жити разом»

Оголошення 

Шановні колеги, учасники впровадження проекту

«Вчимося жити разом»

(компонент «Освіта на основі життєвих навичок»)

у дошкільних  навчальних закладах Запорізької області.

Повідомляємо Вам, про зміну терміну проведення навчання регіональних  тренерів  дошкільної ланки  освіти  (додаток 1        до Наказу Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 13.04.2016 за №0273 «Про підготовку тренерів тренерів з методики впровадження проекту «Вчимося жити разом» (компонент «Освіта на основі життєвих навичок») у дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах»)  у м. Київ з 06.06.–10.06. 2016 р. та навчання вихователів з курсу «Вчимося жити разом» у дошкільних навчальних закладах згідно з графіком (додаток 2) у червні 2016 р.

Новий термін проведення навчальних семінарів тренінгів для педагогів дошкільної ланки освіти і регіональних тренерів орієнтовно переноситься на вересень-жовтень 2016 р.

 

За додатковою інформацією звертатися за телефонами до О.М. Байєр (061) 233 40 02. 


Виставка творчих робіт проекту "Big Аrt" - "СОНЯЧНА ПАЛІТРА"

03 червня 2016 року у Запорізькій дитячій обласній бвбліотеці "Юний читач" відбулося відкриття виставки творчих робіт проекту "Big Аrt"  - "Сонячна палітра".

На виставці представлено  живопис дітей дошкільного і шкільного віку великого формату, виконаний вихованцями дитячого клубу "Сонечко" під керівництвом старшого викладача кафедри дошкільної освіти ЗОІППО Шульги Людмили.

 

ДетальнішеНагородження переможців конкурсу "Перлинки Запорізького краю"

01.06.2016  відбувся гала-концерт і нагородження переможців фінального етапу І обласного конкурсу "Перлинки Запорізького краю" у Запорізькій ЗОШ "ОСНОВА". У церемонії нагородження взяло участь 46 переможців у номінаціях: "Пісня", "Образотворче мистецтво", "Література (виразне читання), "Гра на музичних інструментах".  Всіх учасників обласного етапу нагороджено дипломами. Переможці, що посіли  І, ІІ, ІІІ місця отримали дипломи і подарунки.

ДетальнішеВітаємо з Днем захисту дітей і початком літа!