Новини - 2017 рік


Вересень


27 вересня — Всеукраїнський день дошкілля


Засідання обласної творчої групи з патріотичного виховання дітей

27.10. 2017р. у м. Мелітополь відбулося чергове засідання творчої групи  «Створення методичного забезпечення з проблеми національно-патріотичного виховання дошкільників засобами музичного мистецтва».  До м. Мелітополь приїхали педагоги з м. Запоріжжя. Педагоги підводили підсумки своєї роботи: кожний доповідав про свій внесок.  Метою творчої групи є  залучити педагогів області у творчу діяльність по впровадженню у практику ДНЗ досягнень сучасної педагогічної науки та передового педагогічного досвіду з проблеми організації патріотичного виховання та створення методичного забезпечення. Педагогами м. Мелітополь були представлені матеріали програми по патріотичному вихованню з використанням досвіду інтернаціонального виховання та музичні матеріали до цієї програми. Матеріали ще потребують технічного доопрацювання.  Всеукраїнський День дошкілля

21-22 вересня 2017 року в приміщенні Київського палацу дітей та юнацтва Міністерство освіти і науки України проведено традиційні урочисті заходи -Всеукраїнський День дошкілля. Цього року участь у святкуванні взяли понад 800 осіб, які опікуються дошкільною освітою. Серед них науковці, практики, управлінці, меценати, партнери, батьки з усіх куточків України.

В рамках  програми проведеня Дня дошкілля відбулося:

21 вересня

 • Всеукраїнський освітній форум з питань розвитку дошкільної освіти в Україні та Білорусі;
 • та науково-практичний квест з презентації оновленого варіанту освітньої програми «Впевнений старт» для ДНЗ (заг. ред. Піроженко Т.О.) та методичного комплексу до неї (посібник для вихователя та дитини);

22 вересня

 • виставка розвивального обладнання «Інноваційний освітній простір»;
 • виставка-ярмарок дидактичних посібників, освітянських фахових видань ;
 • виступ Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.
 • урочиста частина (концерт, нагородження лауреатів фестивалів). 

В заходах брала участь делегація педагогічних працівників дошкільної ланки освіти Запорізької області під головуванням В.М. Захарчука, заступник директора департаменту освіти і науки ЗОДА, начальник управління. Нагороди за участь у всеукраїнських фестивалях та заходах отримали:

 • Береза Тетяна, практичний психолог ДНЗ №164 «Золотий ключик» Запорізької міськради.
 • Кичата Ірина, завідувач Територіального відділу освіти Вознесенівського району Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради
 • Байєр Ольга, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

ІІІ засідання обласної творчої групи в Запорізькому художньому музеї

21 жовтня 2017 року відбулося третє засідання обласної творчої групи з проблеми "Шляхи вдосконалення розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами образотворчого мистецтва: методичний аспект" (другий рік роботи). В засіданні взяли участь 17 педагогів ДНЗ Запорізької області (м.Запоріжжя, м.Енергодар, м.Мелітополь), мистецтвознавці і художники  музею. 

Керівник обласної творчої групи Шульга Л.М. привітала педагогів Запорізької області з початком нового навчального року і підвела підсумки роботи за І півріччя 2017 року. Відзначено участь педагогів у Всеукраїнській Літній школі-2017 (Поліщук Т.Г., Скачок С.В., Птушкіна Л.В., Нужна О.О.) і проведення майстер-класів на високому професійному рівні. 

 

Детальніше про роботу творчої групи під час ІІІ засідання"Освіта - ключ до майбутнього" - тематичний кластер у Львові

14-16 вересня 2017 року на базі Українського Католицького Університету (м.Львів) в рамках Форуму Видавців відбувся тематичний кластер «Освіта - ключ до майбутнього» за підтримки й організації Українського інституту майбутнього. Зустріч відбулась у Центрі імені Митрополита Андрея Шептицького, будівництво якого нещодавно завершилось.

 

На тематичному кластері відбулися панельні дискусії: "Педагогіка партнерства", "Навчити вчителя"; майстер-класи, презентації проектів та видань. 

У  дискусії "Педагогіка партнерства, взяли участь: Пшемислав Вантух, старший інспектор Ради з питань освіти м.Познань, Польща; Олена Перепадя, журналістка, учасниця батьківської конференції у Північній Рейн-Вестфалія, Німеччина; Любов Залібовська, координаторка освітнього напряму ГО Global Office; Ірена Барабіч-Путко, директорка Новопечерської школи (в минулому директорка школи в Канаді).

У дискусії "Навчити вчителя" взяли участь: Інна Большакова, тренер вчителів, стипендіатка фундції Сороса, експерт з розвитку критичного мислення; Олена Северенчук, організатор Global Teacher Prize, менеджер креативних проектів ГС "Освіторія"; Світлана Осауленко, керівник напряму "Підготовка та підтримка учасників програми "Навчай для України"; Роман Шиян, директор Львівського інституту післядипломної освіти; Катерина Ясько, стратег Міжнародного інституту інтегрального розвитку; Арі Покка, президент Міжнародної асоціації шкільних директорів (Фінляндія).

 

Під час дискусій обговорено питання ефективного підвищення кваліфікації вчителів, адаптації до українських реалій кращих практик і методик світового досвіду, мотивування і залучення найкращих педагогів до Нової української школи.

Разом з експертами з України  та закордону учасники обговорили   віхи системи освіти 2017-2018 навчального року, яка кардинально відрізняється від  тенденцій минулих років.  Спікери зазначили, що з наступного року має відбутися перехід від школи знань до школи компетентності. Акцентовано увагу на індивідуальному розвитку особистості, формуванні  вчителя-партнера.

Детальніше на сайті Форум видавців


Вересневі зустрічі в м.Дніпрорудне

07 вересня 2017 року на базі ДСШ І-ІІІ ступенів «Талант» м. Дніпрорудне Василівського району відбувся обласний семінар з теми «Вересневі зустрічі. Основні орієнтири розвитку системи дошкільної освіти Запорізької області на 2017-2018 н.р.)» - керівник Погрібняк Н.В., старший викладач кафедри дошкільної освіти.

На семінарі обговорювалися такі питання:

 • Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році: Інструктивно-методичний лист МОН України.
 • Сучасні досягнення в галузі науки та передової практики щодо розвитку,  навчання  та виховання дітей дошкільного віку.
 • Презентація освітньої програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

На семінарі були присутні методисти рай(міськ) МК, спеціалісти відділів та управлінь освіти, керівники та педагоги ДНЗ Василівського району, м. Енергодар, К.-Дніпровського р-ну, Великобілозірського району, пгт. Веселе.


Вересневі зустрічі в м.Бердянськ

Вже стало традицією на початку вересня проводити «вересневі зустрічі» для педагогів дошкільних начальних закладів міста.

7 вересня на базі комунального дошкільного навчального закладу № 41 «Казка» пройшов обласний семінар, у якому прийняли участь спеціалісти відділу освіти, педагоги - дошкільники нашого міста та Бердянського району. Викладач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР, кандидат педагогічних наук Самсонова О.О. ознайомила присутніх з пріоритетними напрямами роботи на новий 2017 – 2018 навчальний рік .Серед гостей присутньою на конференції була представник Харківського видавництва «Ранок», яке є одним з найпопулярніших підприємств з виробництва та випуску друкованих та електронних книг. Працівників дошкільних закладів ознайомили з новими посібниками видавництва та оновленими освітніми програмами.

Особливу увагу присутніх звернули на освіту дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами тощо. 

Детальніше на сайті відділу освіти м.Бердянськ

Детальніше на міському сайті 


Вересневі зустрічі в м.Мелітополь

06.09. 2017 року у м. Мелітополь, на базі ДНЗ №2 «Казка» кафедрою дошкільної освіти  КЗ «ЗОІППО» ЗОР проведено другий виїзний  обласний семінар для керівників ДНЗ та методистів РМК «Вересневі зустрічі». У семінарі взяли участь педагогічні працівники ДНЗ м. Мелітополя та Мелітопольського, Михайлівського, Приазовського,  Якимівського районів Запорізької області (по 2 особи від району).

Відкриття семінару було урочистим, завдяки виступу творчого колективу музичних керівників ДНЗ м. Мелітополь партгрупи «Коло».

Методист РМК УО м. Мелітополь А.С. Кривонос, разом із завідувачкою ДНЗ №2 О.В. Жарівною, презентували учасникам семінару огляд спеціалізованих груп в ДНЗ (для дітей з аутичним спектром, зі зниженим зором, із затримкою розвитку), які оздоблено необхідним обладнанням, відремонтованою завдяки підтримки ДФ «ЮНІСЕФ».

Ольга Миколаївна Байєр, доцент, кандидат психологічних наук, завідувач кафедри дошкільної освіти у своєму виступі прокоментувала:

Ø зміст інструктивно-методичних листів МОіН з різних напрямів освітньої роботи в ДНЗ на 2017-2018 н.р.;

Ø напрями Програми розвитку освіти Запорізького краю до 2022 року;

Ø презентували  матеріали методичних рекомендацій кафедри дошкільної освіти «Основні орієнтири розвитку дошкільної освіти в Запорізькій області на 2017-2018 н.р.» частина ІІІ;

Ø презентовано освітню програму для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» (та супровідний Лист МОН до неї);

Ø розповіли про можливості Інтернет-ресурсу кафедри – сайт, блоги та їх наповнення для керівників, педагогів ДНЗ, слухачів курсів ПК тощо.

У цьому заході також взяла участь поетеса, автор багатьох методичних видань для системи дошкільної освіти, промоутер видавництва «Ранок» Л.В. Яковенко, яка представила і прокоментувала освітянам новий доробок видавництва.

Після виступу, було обговорено питання, та проблеми діяльності системи дошкільної освіти в Запорізькій області, які турбували учасників заходу.

По завершенню офіційної частини, арт-група «Коло» виконала пісню, яка зворушила всіх присутніх і є своєрідним «гімном педагогічній професії дошкілля».

Кафедра дошкільної освіти висловлює подяку всім за створені умови і творчу робочу атмосферу на обласному семінарі.


Вересневі зустрічі в м.Запоріжжя

05.09. 2017 року на базі ДНЗ №101 «Софія» кафедрою дошкільної освіти  КЗ «ЗОІППО» ЗОР розпочато серію виїзних  обласних семінарів для керівників ДНЗ та методистів РМК «Вересневі зустрічі», в якому брали участь педагогічні працівники ДНЗ м. Запоріжжя а також Запорізького і Вільнянського районів.

Ольга Миколаївна Байєр, доцент, кандидат психологічних наук, завідувач кафедри дошкільної освіти та Людмила Вікторівна Батліна, доцент, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри - у своїх виступах прокоментували:

Ø зміст інструктивно-методичних листів МОіН з різних напрямів освітньої роботи в ДНЗ на 2017-2018 н.р.;

Ø напрями Програми розвитку освіти Запорізького краю до 2022 року;

Ø презентували  матеріали методичних рекомендацій кафедри дошкільної освіти «Основні орієнтири розвитку дошкільної освіти в Запорізькій області на 2017-2018 н.р.» частина ІІІ;

Ø розповіли про можливості Інтнрнет-ресурсу кафедри – сайт, блоги та їх наповнення для керівників, педагогів ДНЗ, слухачів курсів ПК тощо.

 У заході взяла участь поетеса, автор багатьох методичних видань для системи дошкільної освіти, промоутер видавництва «Ранок» Л.В. Яковенко, яка представила і прокоментувала освітянам новий доробок видавництва.

Після виступу, було обговорено питання, та проблеми діяльності системи дошкільної освіти в Запорізькій області, які турбували учасників заходу.


Вітаємо з Днем знань!