Новини - 2017 рік


Квітень


Здоровя’збережувальні освітні технології в дошкільній освіті

25 квітня 2017 року на базі ДНЗ (ясла-садок) компенсуючого типу №10 «Ромашка» Енергодарської міської ради Запорізької області відбувся обласний семінар для педагогів ДНЗ із теми «Здоровя’збережувальні освітні технології в дошкільній освіті» - керівник Погрібняк Н.В., старший викладач кафедри дошкільної освіти.

На семінарі обговорювалися такі питання:

Створення здоров’язбережувального середовища в ДНЗ як умова підвищення якості дошкільної освіти.

Презентація системи роботи з дітьми дошкільного віку в сенсорно-оздоровчому середовищі ДНЗ.

Забезпечення медико-психолого-педагогічного супроводу дітей в умовах ДНЗ компенсуючого типу.

 

Переглянути матеріали семінаруЗасідання обласної творчої групи з розвитку творчих здібностей дітей

20 квітня 2017 року відбулося друге засідання обласної творчої групи з проблеми "Шляхи вдосконалення розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами образотворчого мистецтва: методичний аспект" (другий рік роботи). У засіданні взяли участь 20 педагогів ДНЗ Запорізької області (м.Запоріжжя, м.Енергодар,  м.Вільнянськ), мистецтвознавці художнього музею, психолог ЗОШ "Основа".

Вихователь ДНЗ №270 "Іскринка" м.Запоріжжя Вельможко Людмила Іванівна провела педагогічну майстерню з декоративного малювання і презентувала матеріали педагогічної виставки "Освіта Запорізького краю - 2017".

Під час роботи культурологічної майстерні педагоги області ознайомилися з біографією та творчістю видатних запорізьких художників, переглянули експозицію сучасного українського живопису в Запорізькому художньому музеї.

Психологічну майстерню було присвячено дітям із синдромом аутизму. Про особливості сприйняття світу в дітей з особливими освітніми потребами і психолого-педагогічні шляхи подолання труднощів засобами арт-технологій розповіла психолог ЗОШ "Основа" Журавльова Олександра Миколаївна. Лілія Гриневич провела урок для учнів


Тренінг "Створення предметно-просторового розвивального ігрового середовища в сучасному дошкільному закладі"

19-20 квітня 2017 року на базі ДНЗ № 293 м. Запоріжжя проходив тренінг з теми: «Створення предметно-просторового розвивального ігрового середовища в сучасному дошкільному закладі». Керівник Погрібняк Н.В., старший викладач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Мета тренінгу: формування професійних компетенцій щодо створення в дошкільному навчальному закладі предметно-просторового розвивального ігрового середовища з опорою на особистісно-орієнтовану модель взаємодії між педагогом і дітьми дошкільного віку.

 

Переглянути матеріали  тренінгуВітаємо з Великоднем!Останній день курсів ПК вихователів у м.Мелітополь!

14 квітня 2017 року  слухачі курсів підвищення кваліфікації вихователів дошкільних навчальних закладів на базі Малої академії наук для учнівської молоді  м.Мелітополь здали вихідне тестування, захистили випускні роботи та підвели підсумки навчання.

Дякуємо методисту Мелітопольського методичного кабінету  Кривонос Аллі Степанівні та директору МАН учнівської молоді Ченцову Олександру Миколайовичу за організацію курсів підвищення кваліфікації.

 

Кафедра дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР 

 

Закачати фотоВітаємо з ювілеєм Людмилу Вікторівну Батліну!

13 квітня 2017 року керівництво і колектив ЗОІППО привітали з ювілеєм доцента кафедри дошкільної освіти, кандидата педагогічних наук Батліну Людмилу Вікторівну. Визначна подія в житті відомого в Україні науковця стала нагодою для започаткування нової традиції на кафедрі: біля входу до другого корпусу інституту ювілярами 2017 року - Батліною Людмилою Вікторівною і Григоренко Галиною Іванівною висаджено дві вічнозелені ялиці. Дякуємо Вам, дорогі наші колеги, за багаторічну працю, вагомий внесок у науку і бажаємо міцного здоров'я і радості!З любов'ю до дітей, рідної землі та життя !

11 квітня 2017 року слухачі курсів підвищення кваліфікації ЗОІППО - вихователі ДНЗ взяли участь у роботі семінару-практикуму на базі дошкільного навчального закладу №9 "Лелеченя" Мелітопольської міської ради Запорізької області. 

У найкращих українських традиціях зустрічали гостей на порозі закладу завідувач Дума Ольга Миколаївна, методист Супрун Ірина Іванівна і педагоги ДНЗ. В холі учасникам семінару пропонували переглянути творчі роботи виставки "Пасхальні фантазії". 

Роботу семінару розпочала старший викладач кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР Шульга Людмила Миколаївна, привітала слухачів курсів і зазначила актуальність проблеми морально-патріотичного виховання дітей дошкільного віку.  

Завідувач ДНЗ Дума Ольга Миколаївна привітала учасників семінару, ознайомила з пріоритетними напрямками в роботі закладу, досягненнями і результатами освітньої діяльності педагогічного колективу. З гордістю і теплотою керівник представила педагогів ДНЗ, відзначила їх любов до дітей і до своєї справи, педагогічну майстерність, професійну компетентність. Обдарованість педагогів дозволила спрямувати освітню діяльність закладу на функціонування мережі гурткової роботи з художньо-творчого, краєзнавчого, фізкультурного та інших напрямків.

Знайомство з дітлахами закладу відбулося в музичній залі та на занятті в середній групі.

Маленькі вихованці ДНЗ привітали гостей хлібом, сіллю та музичною композицією під керівництвом музичного керівника Катерини Валеріївни.

Вихователь середньої групи Булигіна Оксана Іванівна організувала веселі кулінарні змагання "Майстер-шеф" для дітей. 

За допомогою чарівної книги діти отримали рецепт каші і перетворилися на справжніх кухарей: допитливих, завзятих, старанних та креативних! 

Скільки терпіння виявили дітлахи під час просівання гречаної крупи, відокремлення її від манки, яку замість солі помилково додав до гречки головний шеф-повар.

Знадобилися дітям не лише старанність й терпіння, а й здатність сприймати на дотик, нюх. Дехто виявив креативний підхід і обстежував крупу на смак! Робота розпочалась швидко. Поки команда "червоних" ретельно готувала крупу до варки, команда "синіх" вже додала в каструлю з гречкою воду і сіль. А після веселого таночку кухарів "Варись кашка" - сталося справжнє диво - гречана каша зварилась!  Розкладали по тарілкам усі гуртом, прикрашали кашу овочами та травами. До речі, теж креативно: за допомогою навичок аплікації,  конструювання. Вийшло красиво й апетитно. Радощі бурхотіли навколо каші: сміялася, стрибала, танцювала малеча, посміхалися  і аплодували дорослі. І красота - і смакота!

Вихователь Габрєва Юлія Леонідівна провела майстер-клас для педагогів "Весняні квіти з фетру" і зачарувала всіх учасників семінару своєю майстерністю дарувати тканині життя квітки. Рзнокольорові фетрові смужки перетворились в руках педагогів у маки, волошки, ромашки, чорнобривці, соняхи. Яскраві, ніжні, запашні квіти створили справжню українську казку завдяки талановитій майстрині та її асистентам - вихователям Парасочки Рити Олександрівні, Кузякіній Марини Григоровни. А виставка розвивальних ігор з фетру вразила яскравістю і винахідливістю.

Супрун Ірина Іванівна  провела екскурсію-огляд предметно-розивального середовища ДНЗ, представила цікавинки кожної групи, спортивної зали, виставок у коридорах та холах,  а керівник гуртка "Юний екскурсовод" Свірщук Олена Яківна  познайомила з експонатами першого в ДНЗ Запорізького музею "Козацька слава". 


Кафедра дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР висловлює щиру подяку  керівництву та педагогічному колективу ДНЗ №9 "Лелеченя" за високу якість проведення семінару-практикуму для слухачів курсів підвищення кваліфікації і  сподівається на подальшу співпрацю. Бажаємо Вам успіхів!


Зростання в творчості дітей, батьків, педагогів!

10 квітня 2017 року  дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 210 "Славутич" Запорізької міської ради Запорізької області зустрічав гостей -слухачів курсів КЗ "ЗОІППО" ЗОР - вихователів груп раннього віку ДНЗ Запорізької області.

Завідувач ДНЗ Якимчук Катерина Володимирівна і вихователь-методист Цвєткова Луїза Ігорівна презентували новітні здобутки творчої діяльності колективу.

В дошкільному закладі впроваджується декілька проектів з художньо-творчої діяльності учасників навчально-виховного процесу: дітей, батьків, педагогів.

Так, слухачі курсів мали нагоду ознайомитися з матеріалами виставки  театру: овочів, топотунчиків, мушлі, оригамі, яєць, стаканчиків, баночок, на олівцях, на тубі,  на ложках, на СD-дисках, на прищепках, на смужках тощо. Найціннішим є те, що експонати створено руками дітей, батьків і педагогів.

Як створити театральну ляльку  -продемонстрували наймолодші вихованці ДНЗ - діти ясельної групи. До них завітала бабуся з  червоною рукавичкою і повідомила, що загубила героїв казки. Вихователь запросила дітей виготовити героїв казки з....поролонових мочалок. І на очах у всіх почали з'являтися герої: мишка,  жабеня, зайчик, лисичка, вовчик, кабанчик. Виготовлення театральних ляльок перетворилося на справжню виставу! Звірі стрибали у рукавичку, розмовляли один з одним аж поки не прибіг песик. Він забрав рукавичку. А діти отримали від бабусі солодкі гостинці.

Креативні художники і винахідливі майстри є в кожній групі дитячого садочку. Про це свідчать міні-музеї: музей української хати,  подвір'я, віночку, витинанки, писанки, ляльки-мотанки, оберегів,  хліба тощо. Поряд із експонатами знаходиться папка з інформацією про культуру, традиції, обряди українського народу, загадки, прислів'я, вірші і казки для дітей. 

Як розвинути творчі здібності дитини, розкрити її природний потенціал - поділилася досвідом музичний керівник Тетяна Іванівна. ЇЇ лагідно називають "зірочкою" дитячого закладу. Тетяна Іванівна в кожній дитині виявляє здібності до відчуття музики, емоційно-почуттєвої реакції до світу звуків, бажання виражати свій настрій ритмом, рухом, мелодією. Для цього педагог пропонує дітям нетрадиційні музичні інструменти: кришталь, папір, повітряні кульки, пластикові пляшки...


Кафедра дошкільної освіти ЗОІППО дякує керівництву і педагогічному колективу ДНЗ №210 "Славутич" за організацію педагогічної практики і бажає подальших успіхів. Пропонуємо для перегляду відео про творчість батьків вихованців.