Новини - 2017 рік


Січень

І засідання обласної творчої групи «Вчимося жити разом»

26 січня 2017 р. на базі ЦРД «Лазурний» м. Запоріжжя відбулося засідання обласної творчої групи для педагогів ДНЗ Запорізької області з теми «Вчимося жити разом»: розвиток у дітей соціальних життєвих навичок (методичний аспект). Керівник творчої групи – Ольга Миколаївна Байєр, канд. психол. наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти.

Учасники творчої групи обговорили питання актуальності проблеми соціально-емоційного розвитку та формування життєвих навичок у дошкільників, що визначається Державним стандартом дошкільної освіти – БКДО та соціальною ситуацією розвитку дітей дошкільного віку в реальному часі в період постійних змін суспільних цінностей і кризових ситуацій. Після ознайомлення з нормативними та науково-теоретичними засадами проблеми розвитку та формування життєвих навичок дошкільників, було обговорено творче завдання для учасників групи щодо розробки методичного забезпечення (проектів, планів, конспектів, посібників, діагностичного інструментарію тощо) для освітньої роботи з дітьми дошкільного віку з проблеми формування життєвих навичок.

 

 

Перейти на блог проектуЛялька як персона: педагогічний підхід для соціально-психологічного розвитку дитини теорія і практика

26 січня на базі ДНЗ№36 м.Запоріжжя відбувся семінар "Лялька як персона: педагогічний підхід для соціально-психологічного розвитку дитини теорія і практика" для працівників дошкільної ланки Запорізької області. На семінарі були присутні 27 педагогів з дев’яти районів області.

Метод «ляльки - персони» - це інноваційний педагогічний підхід, спрямований на формування соціальної компетентності, розвиток емпатії, виховання толерантного ставлення до дітей-інвалідів та дітей з особливими потребами. Мета семінару полягала в транслюванні новацій них технологій в освітній простір ДНЗ.

 

Було розглянуто питання: створення рівних можливостей для всіх дітей та формування позитивного ставлення до оточуючого; чуйне ставлення та індивідуальний підхід до кожної дитини, її думок, переживань; забезпечення умов для того, щоб кожна дитина почувала себе комфортно, щоб її думки визнавали і цінували (особливо сором’язливі діти, які ще недостатньо володіють мовою спілкування); здійснення педагогічних втручань у належний час і спосіб, щоб делікатно підтримувати і допомагати дітям розвивати впевненість у собі, довіру і самоповагу; створення можливостей для гри дітей у безпечному і стимулюючому середовищі з турботливими дорослими; формування емоційного інтелекту.Безперервна лінгвориторична освіта:пошук, дослідження, творчість

18-19 січня 2017 року у дошкільному навчальному закладі №90 «Волошка» (завідувач – Дрозд А.І.) пройшов обласний семінар «Безперервна лінгвориторична освіта: пошук, дослідження, творчість» (Курінна А.Ф., к.п.н., доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ "ЗОІППО" ЗОР).

ФотозвітІнноваційні підходи до розвитку дітей у ДНЗ "Славутич"

24 січня 2017 року  дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 210 "Славутич" Запорізької міської ради Запорізької області презентував свій досвід роботи слухачам курсів КЗ "ЗОІППО" ЗОР - вихователям ДНЗ Запорізької області.

Завідувач ДНЗ Якимчук Катерина Володимирівна і вихователь-методист Цвєткова Луїза Ігорівна гостинно зустріли колег і щиро поділилися інноваційними здобутками педагогічного колективу: в навчально-виховній діяльності, роботі з батьками, методичній роботі ДНЗ.

Діяльність закладу висвітлюється на сайті http://dnz210.zp.sch.in.ua/. А завдяки хорошій традиції у молодому колективі цінні здобутки зберігаються в відеоархівах. І ми маємо чудову можливість переглянути педагогічну раду в формі інтерактивної гри.

Для педагогів ДНЗ "Славутич" гра є пріоритетною формою навчання. Вихователь середньої дошкільної групи Біленська Вікторія Анатоліївна продемонструвала ігрові технології в навчанні дітей математичним уявленням. Діти з зацікавленістю грали з дидактичним матеріалом, обирали домівки для геометричних фігур, викладали орнаментальні килими і прикрашали свої пальчики різнокольоровими гумками для волосся.  

 

Катерина Володимирівна провела оглядову екскурсію, з гордістю і любов'ю розповіла про молодий колектив та його напрацювання. Кожен куточок дитячого садка вразив гостей турботою про дітей, розумінням їх природи і любов'ю до дитинства. Пропонуємо і Вам переглянути фотоматеріали дидактичних ігор, які виготовили вихователі та батьки власноруч.

Методист Луїза Ігорівна познайомила з провідним досвідом із зміцнення здоров'я дошкільників засобами ігрового стретчинга,  приділила увагу здобуткам інструктора з фізичної культури Наталії Вікторівни, яка вміло поєднує гру, казку, творчість дітей із фізичними вправами. На занятті зі стретчингу Наталія Вікторівна продемонструвала педагогам специфіку інноваційної технології та ігрові підходи до її впровадження.

Музичний керівник Вєлєва Тетяна Іванівна поділилася досвідом роботи з батьками і вразила гостей авторським фільмом з акторською грою батьків у ролі дітей! Творчість педагогів, натхненна праця педагогічного колективу, плідна взаємодія всіх учасників освітнього процесу в ДНЗ "Славутич" створює чудову атмосферу  розвивального простору для всіх і забезпечує ефективність упровадження педагогічних інноваційних технологій.

Кафедра КЗ "ЗОІППО" ЗОР дякує завідувачу, методисту  і всьому педагогічному колективу за високу якість педагогічної практики.У м.Запоріжжі відбувся І семінар-тренінг проекту "Садочок -простір дружній до дитини"

19-20.01.2017 на базі готелю Театральний в м. Запоріжжі відбувся перший семінар-тренінг проекту «Садочок – простір дружній до дитини» для 30-ти педагогів від 10-ти опорних дошкільних навчальних закладів Запорізької області у межах програми «Сприяння соціальній згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на сході Україні» Представництва Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ).

 В роботі семінару-тренінгу взяли участь:

Тетяна Скляренко - спеціаліст з проектів надання гуманітарної допомоги Дитячий фонд (ЮНІСЕФ);

Оксана Федоренко та Інна Луценко -  всеукраїнські консультанти фонду «Крок за кроком» – тренери проекту;

Ольга Байєр – завідувач кафедри дошкільної освіти ЗОІППО, обласний координатор проекту.

 

Перейти на блог проектуСтворення методичного забезпечення з проблеми національно-патріотичного виховання дошкільників засобами музичного мистецтва

19.01.2017р. в ДНЗ №182 м.Запоріжжя відбулося перше засідання обласної творчої групи з теми: "Створення методичного забезпечення з проблеми національно-патріотичного виховання дошкільників засобами музичного мистецтва".

Роботу творчої групи спрямовано на залучення педагогів області до творчої діяльності з упровадження в практику ДНЗ досягнень сучасної педагогічної науки та передового педагогічного досвіду з проблеми організації патріотичного виховання. Діяльність творчої групи розраховано на 2 роки.

На засіданні було розглянуто питання сучасних підходів до патріотичного виховання в світлі завдань «Базового компоненту дошкільної освіти» та «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді». Під час круглого столу педагогами Запорізької області обговорено питання підготовки інформаційно-методичної бази для перспективного планування музичних занять.

Перейти до блогу творчої групиПро упровадження проекту «Садочок – простір дружній до дитини»

18.01.2017 на базі готелю Театральний в м. Запоріжжі відбулася презентаційна нарада для методистів з дошкільної освіти РМК  та завідувачів/директорів від 10 опорних дошкільних навчальних закладів про впровадження нового психолого-педагогічного проекту  в  ДНЗ Запорізької області.

Відповідно до листа МОіН України від 10.01.17 №2-39 «Про упровадження проекту «Садочок – простір дружній до дитини» у межах програми «Сприяння соціальній згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на сході Україні» Представництва Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ), Всеукраїнський  фонд «Крок за кроком» розпочинає реалізацію проекту «Садочок – простір дружній до дитини», який передбачає проведення навчально-практичних семінарів для вихователів дошкільної освіти Запорозької області.

Програмою проекту буде охоплено 140 дошкільних навчальних закладів та 452 педагоги. Графік проведення навчальних семінарів-тренінгів для педагогів зазначених ДНЗ буде розміщено на сторінці проекту до 25 січня.

Детальніше

 Управління дошкільною освітою в сучасних економічних умовах

   12.01.2017 в Запорізькому ОІППО відбулося перше заняття обласного семінару "Управління дошкільною освітою в сучасних економічних умовах" для методистів рай(міськ)МК Запорізької області. Під час зустрічі було розглянуто питання з формування та розвитку сучасного економічного мислення управлінців, що дозволяє правильно оцінити економічні процеси в системі дошкільної освіти, володіти основами економічної та господарської політики ДНЗ.

   На семінарі виступили Хіврич В.В., заступник начальника управління - начальник відділу дошкільної, загальної середньої та професійної освіти; завідувач кафедри дошкільної освіти, канд. психологічних наук Байєр О.М.; старші викладачі кафедри Шульга Л.М. і Погрібняк Н.В.

читати даліНовини від редакції журналу "Дошкільне виховання"

Визначимо переможців разом

Підбиваючи підсумки 2016 року, ми визначаємо переможців Всеукраїнського конкурсу освітніх технологій — 2016 (дошкільна освіта).

Кращі з надісланих робіт ми публікували протягом року в журналах “Дошкільне виховання“, “Палітра педагога”, “Джміль”. А переможців визначають наші читачі! Просимо Вас назвати найцікавіші минулорічні публікації, заповнивши анкету.

ЗАВАНТАЖТЕ анкету за посиланням

Заповнену анкету надішліть на електронну пошту dv@dvsvit.com.ua або на поштову адресу:
Видавництво “Світич”, Київ, а/с 36, 04053

Термін подання — до 10 лютого 2017 року.

Переможці Конкурсу будуть відзначені
грамотами та дипломами.
А найактивніші читачі — автори кращих анкет і цікавих пропозицій — подяками!


Вітаємо з Різдвом Христовим!


Інтерактивне навчання для дітей

 

В Україні відкрився перший сайт з інтерактивного навчання для дітей дошкільного та шкільного віку. Інтерактивні завдання з математики, української мови, читання, цікаві задачі, ігри, нагороди і сертифікати для малюків та школярів — все це на сайті шкільної та дошкільної освітиhttps://www.learning.ua/
Вітаємо з Новим 2017 роком!