Новини - 2018 рік


Червень


Навчально-практичний тренінг «Садочок - простір дружній до дитини»

26-27 червня 2018р. на базі ДНЗ №13 «Золота рибка» м. Енергодар (завідувач В.Д. Голова) відбувся третій у 2018 році навчально-практичний тренінг «Садочок - простір дружній до дитини» який  проводиться кафедрою дошкільної освіти  за цільовим замовленням від керівництва відділів та управлінь освіти ОТГ та міст Запорізької області у межах подальшої реалізації програми «Сприяння соціальній згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на сході Україні».На тренінгу навчалося 30 педагогів закладів дошкільної освіти Енергодарської міськради та методист НМЦ Середа Т.І.

Детальніше 

 Літня школа для дорослих - 2018

     Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 04.06.2018 №400 «Про підготовку та проведення Всеукраїнського науково-практичного семінару «Світ дитинства» з 12 по 14 червня 2018 року Запорізьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з Міністерством освіти і науки України, The LEGO Foundation (Королівство Данія), Інститутом модернізації змісту освіти, Інститутом психології Національної академії педагогічних наук України ім. Г.С. Костюка, Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти» проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар «Світ дитинства» (за формою проведення – «Літня школа для дорослих 2018» - педагогічний квест) (далі Семінар).

     У заході взяли участь 78 фахівців з дошкільної освіти від 17 регіонів України: Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Луганської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей.

         Питаннями для розгляду учасниками Семінару цього року були:

 •  проект «Впевнений старт» - програмно-методичне забезпечення для закладів дошкільної освіти (ЗДО) нового покоління зорієнтоване на державну політику у галузі освіти (концепція «Нова українська школа»);
 • вмотивований педагог: шляхи професійного саморозвитку;
 • психолого-педагогічні технології забезпечення особистісного розвитку дитини;
 • Stem-освіта, Базовий компонент дошкільної освіти в Україні та розвиток пізнавальної діяльності і творчості дитини в освітньому просторі ЗДО;
 • «LEGO – безмежний світ гри» та інструмент розвитку, навчання та партнерської взаємодії дорослих з дитиною;
 • художньо-творчий розвиток дитини і дорослих;
 • сучасне освітнє середовище в ЗДО;
 • здоров’язбережувальні технології та умови в ЗДО.

    Актуальні питання дошкільної освіти у своїх доповідях і майстер-класах презентували науково-педагогічні працівники Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти: Гура Т.Є., доктор психол. наук, професор, проректор з наукової і міжнародної діяльності інституту; викладачі кафедри дошкільної освіти (Байєр О.М., канд.  психол. наук, доцент, зав. каф. дошкільної освіти; Шульга Л.М., Погрібняк Н.В., Якуба С.В. - старші викладачі кафедри) та інших структурних підрозділів інституту (Аксьонова О.П., канд. пед. наук, доцент, зав. каф. і Півненко Ю.В., канд. пед. наук, доцент каф. РПЗСЖ; Афанасьєва Т.О., канд. психол. наук, зав. каф. МОП).

     Разом з викладачами інституту на майстер-класах Семінару працювали працівники закладів дошкільної освіти області: Захаренко С.М., вихователь ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу №262 «Олімпієць» Запорізької міської ради; Самойленко А.Т.,  Птушкіна Л.В.,Солов'ян Ю.Л., вихователі ЗДО №100 «Гармонія» Запорізької міської ради; Скачок С.В.,  Поліщук Т.Г., вихователі ДНЗ № 13 «Золота рибка» Енергодарської міської ради Запорізької області; Ушакова М.В., завідувач КДНЗ №7 «Теремок»  м. Дніпрорудне, Василівського району, Запорізької області.

   Тренерами Міжнародного проекту «Сприяння освіті» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та The LEGO Foundation  (Королівство Данія) Оленою Шуляк та Оленою Черевичною проведено презентаційні тренінги і смарт-зарядки для демонстрації можливостей ЛЕГО у розвитку, навчанні та вихованні дітей дошкільного віку.

     Під час заходу також було презентовано продукцію Української компанії VemaKids для сучасного забезпечення розвивального середовища в закладах дошкільної освіти (інтерактивне обладнання для рухливих ігор і навчання; обладнання для кабінетів логопеда, психолога; сенсорні кімнати; обладнання для спортивної зали, інклюзивних груп тощо) - все для щасливого розвитку і навчання дитини. Презентацію відвідало 78 учасників Всеукраїнського семінару,  57 педагогів та керівників ЗДО області, ректор ЗНУ і народний депутат Верховної ради України М.О. Фролов разом з проректором з науково-педагогічної та навчальної роботи Гурою А.І.

    У межах проведення Всеукраїнського науково-практичного семінару «Світ дитинства» презентовано досвіди роботи від переможців обласного фестивалю фахової майстерності «Світ дошкілля» (Методист року – 2018):

 • Малькут І.С., інструктора з фізичної культури ДНЗ № 182 «Щасливе дитинство» Запорізької міської ради;
 • Миргородської  О.І., вихователя ДНЗ комбінованого типу №15 «Джерельце» Енергодарської міської ради Запорізької області;
 • Трифонової Л.М., вихователя-методиста ДНЗ №41 «Барвінок» комбінованого типу Мелітопольської міської ради Запорізької області;
 • Кривенко С.В., вихователя-методиста ДНЗ №26 «Світанок» Мелітопольської міської ради Запорізької області;
 • Неділько О.М. та Слушаєвої В.Г., вихователів КДНЗ «Сонечко» Новомиколаївської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області;
 • Краснянської  С.І., вихователя ДНЗ (ясла-садок) №13 «Золота рибка» Енергодарської міської ради;
 • Павлятенко Ю. М., вихователя ДНЗ (ЦРД) «Веселка» Запорізької міської ради;
 • Радченко Н.В., інструктора з фізкультури ДНЗ (ясла-садок) №210 «Славутич» Запорізької міської ради Запорізької області.

      Учасники заходу мали нагоду:

 • познайомитись з історичним минулим природи і промисловості Запорізького краю, відвідавши виставкові зали обласного краєзнавчого музею, на базі якого відбулося відкриття Семінару;
 • отримати задоволення від виступу арт-групи музичних керівників ЗДО міста Мелітополь «КОЛО», та зразкового художнього колективу - ансамблю естрадно-спортивного танцю "Міраж" позашкільного навчального  закладу "Центр дозвілля дітей та юнацтва Вознесенівського району" Запорізької міської ради Запорізької області;
 • помилуватися художніми виробами арт-мистецтва Тетяни Зайцевої  на виставці авторської студії для дошкільників «Мері Поппінс»;
 • відвідати  центр зеленого туризму АКВАЗОО у містечку Петрополь, отримати задоволення від краєвиду та спілкування з тваринами на приватній садибі.

      Оцінка діяльності Семінару, надана учасниками Семінару  шляхом заповнення Анкети зворотного зв’язку, свідчить про його високий якісний організаційний і змістовний рівень.

 

Детальніше на сайті Літньої школи


Вітаємо Людмилу Шульгу із захистом!

29 травня 2018р. в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України (м.Київ) відбулось засідання спеціалізованої вченої ради Д 26.454.01 щодо дисертації Шульги Людмили Миколаївни на тему: «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку на заняттях з малювання», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.08 – дошкільна педагогіка.

На підставі вивчення дисертаційної роботи,  виступів офіційних опонентів – доктора педагогічних наук, доцента Семенова Олександра Сергійовича, доцента кафедри педагогіки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки; кандидата педагогічних наук, доцента Половіної Олени Анатоліївни, доцента кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка; відгуків на автореферат дисертації та матеріалів її прилюдного захисту, таємного голосування та прийнятого висновку спеціалізована вчена рада присудила Шульзі Людмилі Миколаївні науковий ступінь кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.08 – дошкільна педагогіка.