Новини - 2019 рік


Травень


Всеукраїнська науково-практична конференція «Дошкільна освіта в Україні в умовах світових змін»

30 травня 2019 р. доцентом кафедри дошкільної освіти, канд. пед. наук Шульгою Л.М. взято участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції (з міжнародною участю) «Дошкільна освіта в Україні в умовах світових змін» на базі  Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та проведено воркшоп  "Використання арт-технології з розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку"

 

 

ДаліАвторський семінар "Використання арт-технології з розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку в образотворчій діяльності"

27 травня 2019 року на базі комунального закладу "Запорізький обласний центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю" Запорізької обласної ради відбувся авторський семінар доцента кафедри дошкільної освіти, канд.пед.наук Шульги Л.М. з проблеми "Використання арт-технології з розвитку творчих здібностей дітей дошкільного віку в образотворчій діяльності"

 

ДаліІнформаційно-методичне забезпечення освітнього процесу в ЗДО: розроблення програм, проектів, освітніх інновацій

28.05 - 30.05.2019 на базі ЦРД "Веселка" та ауд. 203 КЗ "ЗОІППО" ЗОР викладачами кафедри дошкільної освіти Шульгою Л.М. та Погрібняк Н.В. проведено навчальний тренінг "Інформаційно-методичне забезпечення освітнього процесу в ЗДО: розроблення програм, проектів, освітніх інновацій". У тренінгу взяли участь 25 директорів, методистів, педагогів закладів дошкільної освіти м.Токмак, Пологи, Кам'янка-Дніпровська, Оріхова, Гуляйполе, Запоріжжя, Запорізького району.

 

ДаліV ювілейна Міжнародна науково-практична конференція “Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи”

16-17 травня відбулась V ювілейна Міжнародна науково-практична конференція “Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи”

Урочисті заходи з нагоди 80-річного ювілею відбулися 16 травня 2019 року в приміщенні Запорізької обласної державної адміністрації. Під час конференції з учасниками заходу проведено майстер-клас зі створення колективної композиції "Мрії про Літо" в техніці дудлінг.

 

Фотоальбом очних заходів

Фотоальбом конференції

 


17 травня 2019 року в рамках проведення V Ювілейної Міжнародної науково-практичної конференції «НЕПЕРЕРВНА ОСВІТА НОВОГО СТОРІЧЧЯ: ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ» кафедрою дошкільної освіти в аудиторії №46 КЗ «ЗОІППО» ЗОР проведено очні заходи, а саме:

 І лінійка: панельна дискусія з теми «Цінності дошкільної освіти: міжнародний та вітчизняний досвід і наукові пошуки» ,

ІІ лінійка: Майстер-клас: «Інклюзивна освіта в сучасній дошкільній освіті: проблеми і можливості».

Панельна дискусія «Цінності дошкільної освіти: міжнародний та вітчизняний досвід і наукові пошуки»

   І лінійка: панельна дискусія з теми «Цінності дошкільної освіти: міжнародний та вітчизняний досвід і наукові пошуки», мета якої полягала в обговоренні досягнень і поточних проблем в системі дошкільної освіти України на тлі міжнародного досвіду та здійснення наукового аналізу щодо пошуку подальших перспектив її  розвитку.

У заході взяли участь науковці та  педагогічні працівники дошкільної ланки освіти Запорізької області у кількості 39 осіб.

Модератори заходуБайєр О.М., канд..психол. наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР та Кузь Г.В., вихователь-методист закладу дошкільної освіти (центру розвитку дитини) «Надія» м. Запоріжжя, Запорізької області розпочали роботу з учасниками з визначення найважливіших для них сучасних цінностей дошкільної освіти об’єднавши їх у групи по 15 осіб, та запропонували кожній підгрупі захистити 1 обрану ними цінність. Після цього учасникам було запропоновано переглянути фільм про діяльність різних дошкільних навчальних закладів у Німеччині, та матеріали з досвіду роботи дошкільних закладів у Японії та Норвегії. У обговоренні та порівнянні цінностей дошкільної освіти України та різних країн учасниками дискусії було визначено, що дошкільній освіті у світі в цілому надається велика значущість, що багато чого віднайдено спільного в усіх країнах, а також зазначено, що в Україні деякі задекларовані у БКДО та законодавстві цінності дошкільної освіти є ще нереалізованими на практиці з різних причин.

 

Експертами заходу, Піроженко Т.О. (док. психол. наук, професор, зав. лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім.. Г.С. Костюка НАПН України м. Київ), та Григоренко Г.І. (доцент, канд. пед. наук, доцент кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР) відмічено якісний рівень обговорення зазначеної проблеми учасниками заходу та надано коментарі про наукові пошуки щодо цінностей дошкільної освіти та ціннісних орієнтацій дитини дошкільного віку.


Майстер-клас: «Інклюзивна освіта в сучасній дошкільній освіті: проблеми і можливості»

ІІ лінійка Майстер-клас: «Інклюзивна освіта в сучасній дошкільній освіті: проблеми і можливості», мета якого полягала у обговоренні моделей і форм здійснення інклюзивної освіти в закладах дошкільної освіти в Україні та у зарубіжжі; ознайомлення з досвідом роботи закладів  дошкільної освіти.

У заході взяли участь науковці, практичні психологи, дефектологи  та  інші педагогічні працівники дошкільної ланки освіти Запорізької області у кількості 39 осіб.

В рамках майстер-класу було презентовано досвід роботи закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №100 «Гармонія» управління освіти Запорізької міськради Запорізької області з тем «Візуалізація як альтернативний метод комунікації» (завідувач Канцедал Наталя Володимирівна, логопед Філічкіна Юлія Володимірівна). Учасники заходу у практичній вправі спробували самостійно використати метод візуалізації створюючи колажі-візуалізації  для покращення комунікативної взаємодії.

Також учасникам заходу було запропоновано ознайомитись на сайті конференції з матеріалами щодо інклюзивної освіти, наданими  Вірою  Ремажевською (канд.. пед.. наук, доцент, заслужений працівник освіти України, директорка КЗ ЛОР навчально-реабілітаційний центр «Левеня», м. Лвів) з питань надання ранньої допомоги дітям з вадами зору та вихователя-методиста ЗДО №100 «Гармонія» Юлії Солов’ян  з питань розвитку творчих здібностей дошкільників засобами  художньо-продуктивної діяльності.
Засідання Координаційної ради ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти" у м.Вінниця

15-16 травня 2019 року старший викладач кафедри дошкільної освіти Якуба С.В. взяла участь у засіданні Координаційної ради ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти" у м.Вінниця. Відкривали засідання  у Палаці дітей та юнацтва в.о. директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Буняк В.В., директора Департаменту освіти ВМР Яценко О.В., ректор комунального вищого навчального закладу "Вінницька академія неперервної освіти" Дровозюк С.І., голова правління ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти" Омельяненко Н.В., в.о. начальника відділу дошкільної освіти головного управління загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної та шкільної освіти МОН України Нерянова С.І.

Педагогічну панораму представляли педагоги ДНЗ №7, 30, 72 ВМР та голова оргкомітету Міжнародного фестивалю освітніх технологій "Перспектива" Г.Чепурний.

Учасники заходу ознайомилися з інноватикою ДНЗ №19, 27,35,21, 4 м.Вінниця, відвідали Національний  музей-садибу М.І.Пирогова, ставку "Вервольф".Курси підвищення кваліфікації

13.05-24.05.2019 - Вихователі закладів дошкільної освіти, гр.КДО-17, КДО-18 м. Енергодар на базі ЗДО № 14


Вітаємо з Днем Матері!


Засідання творчої групи з мистецького проекту "Неосяжний світ Марії Примаченко"

10 травня 2019 року в Запорізькому обласному художньому музеї в межах мистецького проекту«Неосяжний світ Марії Примаченко» відбулось позачергове засідання обласної творчої групи під керівництвом к.пед.наук, доцента кафедри дошкільної освіти  Шульги Л.М. з участю 18 педагогів ЗДО м.Запоріжжя, Вільнянськ,Мелітополь, Енергодар.

 

Далі
Проект "Неосяжний світ Марії Примаченко" в ЦРД "Лазурний"

07 травня 2019 року в ЦРД "Лазурний" відбувся захід із упровадження мистецького проекту до 110-річниці видатної української художниці "Неосяжний світ Марії Примаченко" з участю директора Запорізького художнього музею  Янкович І.А., к.пед.н., доцента кафедри дошкільної освіти КЗ "ЗОІППО" ЗОР Шульги Л.М., заступника директора ЦРД Очеретяної Л.І., керівників художньої студії Кузьменко Н.М. і Овчаренко К.О., дітей та педагогів центру. 

 

ДаліТренінг  «Компетентнісний підхід до розвитку мовлення дітей дошкільного віку».

 

06-07 травня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО»ЗОР проходив тренінг із теми: «Компетентнісний підхід до розвитку мовлення дітей дошкільного віку». Керівник Погрібняк Н.В., старший викладач кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР.

Учасниками тренінгу були педагоги ЗДО м. Запоріжжя, Вільнянського р-ну, м. Пологи, Токмацького р-ну, Запорізького р-ну у кількості 28 осіб.

 

ДаліСучасні інноваційні технології сенсорно-пізнавального розвитку дітей дошкільного віку: компетентнісний підхід

07.05.2019 на базі  КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбулося ІІ засідання обласної творчої групи педагогів з проблеми «Сучасні інноваційні технології сенсорно-пізнавального розвитку дітей дошкільного віку: компетентнісний підхід». Педагоги мали можливість ознайомитися з особливостями розвитку сенсорно-пізнавальних компетентностей дітей дошкільного віку шляхом використання сучасних методик та технологій, значенням діяльнісно-ігрового підходу в процесі формування в дітей дошкільного віку елементарних математичних уявлень, створенням необхідних для цього  умов у різних вікових групах, проаналізувати та обговорити сучасне програмно-методичне забезпечення щодо розвитку сенсорно-пізнавальних компетентностей дітей дошкільного віку. У  засіданні взяло участь 13 педагогів ЗДО м. Запоріжжя та м. Енергодар.Тренінг «Організація та методичне забезпечення природничо-математичної освіти у ЗДО»

02-03 травня 2019 на базі КЗ  "ЗОІППО" ЗОР відбувся навчальний тренінг «Організація та методичне забезпечення природничо-математичної освіти у ЗДО», в якому взяли участь 20 педагогів закладів дошкільної освіти м.Запоріжжя, Гуляйполе, Пологи, Токмак. Під час тренінгу доцент кафедри дошкільної освіти, к.пед.н. Самсонова О.О. з учасниками тренінгу  створювали проекти з урахуванням інтеграційного, діяльнісного підходів, з використанням дидактичних ігор, ігор-альтернатив, ігор-стратегій. Педагоги обмінювались досвідом, вправлялись у створенні авторських ігор. По закінченню тренінгу кожний педагог отримав сертифікат.

 

 

ДаліТренінг «Мистецтво взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками вихованців»

02-03.05.2019р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся тренінг «Мистецтво взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками вихованців» під керівництвом тренера – старшого викладача кафедри дошкільної освіти Якуби С.В. В роботі взяли участь 25 педагогів: вихователі-методисти та вихователі ЗДО м.Запоріжжя, Запорізького, Гуляйпільського,  Пологівського, Токмацького, Мелітопольського, Кам’янка-Дніпровського районів.

 

ДаліТренінг: "Безмежний світ гри з LEGO"

02.05 - 03.05.2019 -  на базі КЗ "ЗОІППО" ЗОР проведено навчальний тренінг "Безмежний світ гри з LEGO" тренером - к.пед.наук, доцентом Шульгою Л.М. для 20 педагогічних працівників  закладів дошкільної освіти Комунарського, Шевченківського, Олександрівського, Дніпровського, Хортицького районів м.Запоріжжя, Токмак, Вільнянськ, Гуляйпільського,  Запорізького,  Новомиколаївського  районів Запорізької області.

 

 

ДаліВітаємо зі святом Першого Травня!